Masivní nábytek jako středobod vaší domácnosti

Masiv neboli masivní dřevo představuje materiál, který platí za luxusní a kvalitní. Nábytek z něho je přírodního charakteru a vyznačuje se dlouhou životností. Jelikož je ale masivní nábytek poměrně těžké a zdlouhavé vyrobit, projeví se to na pořizovací ceně. Podívejte se, jaké kousky se budou hodit do vaší domácnosti.

Nejžádanějšími kousky jsou jídelní stoly, postele či konferenční stolky, méně potom šatní skříně a komody. Masiv si coby dřevo ponechává i vlastnosti tohoto materiálu, takže od něho můžete kromě spousty výhod a originálního vzhledu, očekávat také určitá negativa. Masivní nábytek v domácnosti ale vždy představuje určitý středobod všeho dění, neboť přitahuje svým osobitým kouzlem.

Masivní nábytek a jeho výhody

Připlatit si za pořízení kvalitnějšího nábytku do domácnosti se vám v mnoha ohledech může vyplatit. Kromě kreativní podoby můžete od nábytku očekávat rovněž:

  • Velmi dlouhou životnost – masivní nábytek se v tomto ohledu diametrálně odlišuje od toho vyrobeného z překližky nebo dřevotřísky. Díky tradičnímu opracování je opravdu pevný a vydrží dokonce i desetkrát déle než jiný materiál. Jeho povrch lze navíc snadno obrousit, upravit nebo nalakovat, takže bude stále udržovaný a hezký.
  • Zdravotní nezávadnost – velmi zmiňovaným kladem masivní nábytku je jeho zdravotní nezávadnost. Během výroby se dřevo sice ošetřuje, ale neuvolňují se z něho žádné škodlivé látky. Dalo by se říct, že je tento nábytek považován za nejzdravější na trhu.
  • Zútulnění domácnosti – dřevo obecně platí za nadčasový materiál, ale v případě masivu se jedná o fakt. Dřevo stále pracuje a rovněž uvolňuje nenapodobitelnou vůni dřeva, která harmonizuje váš pobyt doma.

 

Jídelní stůl z masivu – stylová volba

Asi nejčastěji pořizovaným nábytkem do domácnosti z masivního materiálu, je jednoznačně jídelní stůl. Pokud o něm ale uvažujete, rozhodně tento fakt zahrňte do stavebních plánů, protože takový stůl vyžaduje opravdu spoustu místa. Obzvlášť pokud chcete, aby vynikla jeho originálnost. Hodí se do jednoduše stylizované jídelny, popřípadě do venkovního posezení. Díky kvalitnímu zpracování vám takový jídelní stůl vydrží doslova generace. Což vzhledem k jeho nadčasovosti nepředstavuje žádnou těžkost.

Masivní stůl může být i venku.

Spánek v srdci přírody

Přibližně k tomu by se dalo přirovnat spaní v masivní dřevěné posteli. Ta svou vůní vám bude evokovat hluboký a klidný les. Masivní rámy a konstrukce postele se navíc jen tak nerozvržou, takže taková postel představuje ideální řešení pro jedince s neklidným spánkem. Díky výše zmíněné zdravotní nezávadnosti by váš spánek ale měl být kvalitnějšího charakteru. Pouze si na takový kousek v ložnici vyčleňte dostatek místa, protože masivní postel v ložnici představuje opravdu výrazný kus nábytku.

 

Masivní nábytek vás přežije

Z dalšího masivního nábytku, co si můžete pořídit do své domácnosti, jsou další komoditou především pracovní stoly. Vyvolávají působivý dojem spojený s respektem a uznáním. Kromě toho jsou velmi praktické. Součástí vašeho domova pak mohou být i masivní dřevěné skříně, které jsou výrazně prostornější a stabilnější, oproti dřevotřískovým variantám. Pokud nechcete troškařit, můžete si pořídit i celou kuchyň z masivu. Snažte se ale v případě takového nábytku volit jednoduché motivy, které jsou nadčasové, protože vzhledem k životnosti masivního nábytku je důležité, aby se vám opravdu vzhled líbil. Volíte ho totiž na opravdu dlouho.

Komody z masivu budou vypadat dobře v obývacím pokoji i ložnici.

Zdroje obrázků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *