Kávový koutek můžete mít doma i vy

Horká, silná káva po těžkém dni v práci je přímo ideální. Víte ale, že svůj požitek při vychutnávání tohoto nápoje můžete posunout na vyšší úroveň? Pít kávu v kuchyni je totiž poměrně klišé. Nyní jsou trendy útulné kávové koutky, kde na svou kávu budete mít dostatek času a klidu. Užijete si její plné aroma a na jazyku hned pocítíte úplně jinou chuť, než kdy dříve. A to jenom díky pár kouskům nábytku. Ty totiž vytvoří váš kouzelný kávový koutek.

Přestaňte kávu vnímat jenom jako pouhý stimulant, který vás má po ránu udržet vzhůru a odpoledne doplnit energii na vykonávání domácích prací. Ve světe se dodnes na některých místech při pití kávy odehrávají složité rituály. Ty dávají kávě vyniknout ve všech jejích vlastnostech. I vy můžete poznat ten rozdíl, když si domácnost doplníte o vhodně zvolený nábytek, jež vytvoří kávový koutek jenom pro vás.

 

Kulatý stolek nebo hranatý?

Při vytváření kávového koutku se jednoznačně neobejdete bez odkládacího stolku. Na jeho desce může spočinout nejenom šálek s kávou, ale také rozečtená kniha či křížovky. Kulaté servírovací stolky jsou v tomto ohledu pojem samy o sobě. Podle feng šuej podporují proudění dobré energie v místnosti, tudíž se u nich budete cítit opravdu skvěle. Kromě toho připomínají klasické stolky v kavárnách, což vám umožní uniknout v myšlenkách z hlučného domova daleko od všeho stresu. V případě, že se vám ale oblé tvary nelíbí nebo se nehodí k vašemu ostatnímu nábytku – zvolte odkládací stolek hranatý. Díky jeho tvaru ho lze přisunout až těsně ke stěně, takže nezabere tolik místa. Je tak vhodný i do menších kávových koutků.

Kulatý kávový stolek napomáhá proudění pozitivní energie.
Kulatý kávový stolek napomáhá proudění pozitivní energie.

Kávový koutek potřebuje příjemné posezení

Ve chvíli, kdy podlehnete kouzlu kávového koutku, budete si kávu vychutnávat opravdu důkladně. A tedy i dlouho. Proto potřebujete zvolit pohodlné posezení. Stylově vypadají nejrůznější křesla, která zároveň slibují i požitek ze sezení. Mohou to být originální ušáky, relaxační křesla, moderní křesla s opěrkami či bez nebo jiná, podle toho, co se vám do koutku hodí. Pokud namísto odpočinku chcete v koutku vést živé diskuze, vhodnější než křesla budou židle. I ty by měly vyhovovat vašim potřebám, včetně již zmíněné pohodlnosti. Šetrně a ekologicky působí židle dřevěné, trendy tvary mají spíše židle plastové.

 

Nezapomeňte na tlumené osvětlení

Osvětlení do kávového koutku je lepší volit tlumené a nenápadné. Žádný výrazný zdroj světla, který by vás rozptyloval. S lustry je to v tomto ohledu složitější, neboť vyžadují přivedení elektrické kabeláže. Lustr lze ale nahradit vhodně zvolenou lampou. Obzvlášť útulně vypadají vyšší lampičky stojící na stole, s nimi ale musíte počítat při výběru velikosti stolku. Navíc vyniknou více na hranaté desce než na kulaté. Další možnost představují vysoké stojací lampy.

 

Kávový koutek doplňte dekoracemi podle sebe

Odpočinout si v obklopení rodinných fotek, oblíbených obrázku nebo umě zvolených kávových dekorací, je velmi příjemné. Ve vašem kávovém koutku to samozřejmě nemusí vypadat jako na bleším trhu, ale stůl na tyto doplňky stačit určitě nebude. Vhodnější jsou police a regály. Ty mohou fungovat osamoceně, ale i ve dvou či více kusech. Vyhrajte si s jejich umístěním a následně je ozdobte věcmi vám blízkými. Pokud na to máte místo, lze kávový koutek vybavit dokonce i knihovničkou. Požitek při pití kávy tak bude dokonalý. Pokud byste ale snad chtěli jenom odpočívat, podívejte se, jak si vytvořit relaxační koutek na míru.

Kávový koutek doplní stylové police s vašimi věcmi.
Kávový koutek doplní stylové police s vašimi věcmi.

Zdroje obrázků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *