Rozkládací nábytek zvládne i početnou návštěvu

Rodina, příbuzní a známí jsou skupinou lidí, které nemůžeme nechat jen tak přespávat v hotelu, ale do běžného vybavení domácnosti s nimi příliš nepočítáme. Kdo si dnes může dovolit mít navíc dva pokoje pro hosty nebo jídelnu o velikosti restaurace? Opravdu asi jen málokdo. Abyste i přes tyto obtíže platili za štědré hostitele, kteří jsou vždy ochotní ubytovat kohokoliv z rodiny, postačí málo. Konkrétně byste si měli pořídit několik kousků rozkládacího nábytku, které vám s vaší pohostinností významně pomohou. A to ať už se jedná o rodinu nebo početnější společnost přátel, rozkládací nábytek si s vašimi hosty poradí.

 

Jídelní stůl ze čtyř na osm

Pro kuchyni představuje rozkládací nábytek základ, neboť zde se nejčastěji rodina schází. Udělat z jídelního stolu, který je během většiny roku určen pouze pro čtyři osoby, stůl, u něhož se pohodlně nají šest až osm lidí, není žádná věda. Je ovšem nutné s tímto aspektem počítat od začátku.Zvolte takový jídelní stůl, který se vám do místnosti vejde ve složeném i rozloženém stavu. Problém s velikostí jídelní plochy vyřeší přídavná deska, která se vloží doprostřed stávající desky. Rozkládací stůl může být kulatého i hranatého tvaru, k dostání jsou obě varianty. Velký jídelní prostor oceníte nejen během vánočních a velikonočních svátku, ale také různých oslav.

 

Pohovka, na které si pohoví více osob

Rozkládací sedací soupravy, které poslouží v případě nutnosti jako lůžko, není žádnou novinkou. Na co byste ale v případě pořizování tohoto kousku nábytku měli myslet, je využitelnost z hlediska místa. Zde totiž bohužel neplatí, že čím větší pohovka, tím více míst na spaní. Malý rozkládací gauč nabídne obvykle dvě, maximálně tři místa na spaní. V případě velké sedací soupravy do L se ale toto číslo nemění. Pouze se dané osoby vyspí o trochu pohodlněji. Pokud tedy uvažujete o vybavení domácnosti nábytkem, na kterém se bude moci vyspat i početnější návštěva, volte více menších pohovek nebo válend.

Na rozkládací pohovce se pohodlně vyspí dva až tři lidé.

Rozkládací nábytek do předsíně

Kromě uložení lidí vyvstává také otázka, kam uskladnit jejich věci a boty. Především, boty nelze jen tak ukládat na sebe, aby nedošlo k umazání spodních párů. Takový problém lze ale vyřešit rozkládacím botníkem, který může mít mnoho podob. Pokud botník budete používat běžně i vy, zvažte pořízení teleskopického botníku. Ten pouze v případě návštěvy protáhnete do délky, aby se na něj vešlo více párů bot. Botníky lze zvětšit do výšky nebo do šířky, typ vybírejte podle svých prostorových možností vzhledem k vybavení předsíňovou stěnou. Další možností jsou botníky, jež budou v případě běžného dne uklizené a výkon budou podávat pouze při návštěvách.

Konferenční stolek pro váš obývací pokoj

Velkým přínosem do domu, ve kterém často probíhají rodinné oslavy či návštěvy, je rozkládací nábytek v podobě konferenčního stolku. Některé typy lze zvětšit obdobně jako v případě jídelního stolu. Designově zajímavější jsou ale konferenční stolky řešené navýšením svého počtu. Z jednoho běžného stolku tak lze vytažením připravit k servírování další desku. Obvykle tyto stolky mívají dvě až tři obdoby svého já, které jsou složené podobně jako matrjoška pod prvním největším stolkem.

Rozkládací nábytek v obývacím pokoji netvoří pouze rozložitelná pohovka, ale i konferenční stolek.
Rozkládací nábytek v obývacím pokoji netvoří pouze rozložitelná pohovka, ale i konferenční stolek.

Zdroje obrázků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *