Udělejte si relaxační koutek na míru

Chcete si doma pořádně odpočinout? Máme pro vás 5 tipů pro dokonalé zařízení vaší soukromé oázy klidu. Relaxaci a odpočinek si mnozí z nás spojují s wellness zájezdy, lázněmi, zkrátka místy mimo náš domov. Jenomže ne vždy čas a peníze umožňují takovýto druh odpočinku. Řešením, abyste si i vy mohli odpočinout podle svých potřeb, je vytvořit si doma svůj osobní relaxační koutek, který si zařídíte podle sebe. Výhodou je, že nepotřebujete celý pokoj, postačí vám opravdu jeden koutek někde ve vaší domácnosti. A my vám přinášíme několik tipů na vybavení, které by se v něm mohlo vyjímat.

 

1) Na lenošení jedině lenoška

Lenoška je nejen velmi efektivní v otázce odpočinku, ale rovněž vzhledově představuje designovou bombu. K dispozici jsou na dnešním trhu dvě provedení tohoto relaxačního lehátka. První je rovné lůžko bez opěrek, pouze se zvýšeným čelem, druhou je mnohem pohodlnější tvarované lehátko, které svým tvarem může vzdáleně připomínat housenku. Lenoška se bude vyjímat jak v relaxačním koutku, tak i v obývacím pokoji či ložnici. Vzhledem k prohnutí v oblasti nohou i zad představuje druhá varianta lenošky opravdu excelentní poležení, kde lze načerpat energii a oddechnout si.

 

2) Relaxační koutek a křeslo

Že křeslo poskytuje kýžené pohodlí, je všeobecně známé. Proto, pokud jste skalní zastánci klasiky, je to určitě ta správná volba do vašeho relaxačního koutku. Na výběr máte opravdu přehršel různých designových provedení, od retro ušáku až po křeslo ve tvaru vajíčka. Mezi jednu z nejoblíbenějších variant v současnosti patří relaxační křesla, která už jsou na tuto činnost přímo určena. Mají esové prohnutí, které dobře podpírá záda a většina z nich je alespoň částečně houpacích. Houpání a pohupování obecně je totiž dobré na uklidnění nervů a uvolnění.

V relaxačním koutku se obklopte pohodlným nábytkem a příjemnými doplňky.
V relaxačním koutku se obklopte pohodlným nábytkem a příjemnými doplňky.

3) Válenda pro vaše uvolnění

Zde se snoubí praktické s užitečným. Válenda může být středobodem vašeho relaxačního místa. A navíc může posloužit jako postel pro nečekaného hosta. Nehledě na fakt, že většina válend je výklopných a pod nimi se nachází úložný prostor, jež lze využít podle vlastních potřeb. A přitom s dekou a okrasnými polštáři může už samotná válenda vytvořit místo, kam si můžete jít odpočinout, přečíst si knížku, zachumlat se a jenom tak snít.

 

4) Prohoupejte se k uvolnění

Houpací sítě už dávno nejsou jenom vymožeností starých pirátů. Hamaky či klasické běžné sítě představují v interiéru zajímavý doplněk, který je k tomu ještě skladný. Jedná se tedy o perfektní řešení v případě, že si ve své domácnosti nemůžete kvůli místu dovolit udělat relaxační koutek. Háčky na zdi, pro umístění skladné houpací sítě se ale rozhodně vejdou všude. Mimoto, jak již bylo řečeno výše, vědeckými studiemi bylo prokázáno, že houpání má uklidňující účinky.

 

5) Další výbava podle vašeho přání

Zatímco někomu stačí k relaxaci pohodlné křeslo, někdo chce odpočívat aktivněji. Což znamená, že do svého relaxačního koutku potřebuje i další vybavení. Tak jako tak je představuje trefu do černého odkládací stoleček, kam si odložíte knihu nebo skleničku vína. Pro výzdobu koutku vyzkoušejte  nástěnné police a regály. Pro zvýšení pohodlí při odpočinku poté nezapomeňte přidat bytový textil, jako jsou deky a přehozy či dekorační polštáře. S nimi bude váš relaxační koutek vypadat mnohem útulněji.

I čistě bílá lenoška vynikne díky dekoračním polštářům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *