Originální podobu ložnice zajistí zajímavé doplňky

Originální ložnice může zkvalitnit nejen váš spánek. Ložnice pro mnoho lidí představuje jenom místnost, kam jdou večer složit hlavu. Nic více, nic méně. Tento přístup ale ložnici naprosto ochuzuje o její potenciál a možnosti, které vám může nabídnout. Plnohodnotný spánek je sice z 90 % závislý na kvalitě vaší matrace a postele obecně, ale zbývajících 10 % lze získat vlivem prostředí. Barva omítky, originální výzdoba ložnice, okolní prvky a doplňky – to, je to, co může váš spánek a odpočinek obohatit. Originální doplňky do ložnice nejsou nijak zvlášť drahé a vybírat si je můžete podle svého vkusu. A my vám přinášíme na toto téma inspiraci.

 

Nechte se vynést až na nebesa

Nebesa neboli baldachýn si dodnes zachovávají více funkcí. Tento látkový závěs se sice používal už ve středověku, ale i v současnosti z něho můžete mít originální doplněk do vaší ložnice. Postel díky nebesům vypadá velmi vznešeně a elegantně. Kromě toho mohou plnit i praktický účel, a to zvýšit tmu během vašeho spánku. Nebesa najdete ve dvojím provedení – první spočívá v zavěšeném kruhu s látkou přímo ze stropu, druhé už vyžaduje více místa, neboť se zavěšují na zvýšený rám kolem postele.

 

I praktický prádelník může být originální doplněk

Prádelník, komoda nebo lavice – či ještě lépe všechno v jednom. Pokud máte dostatečně prostornou ložnici, zkuste si do nohou postele postavit praktickou skříňku a lavici v jednom. Přemýšlíte, na co by vám byla? Lze si na ni sednou při těžkém ranním vstávání, můžete do ní ukládat věci, jako jsou bačkory, deky, náhradní peřiny či třeba povlečení. Už ne tak prozaicky ji můžete používat i na odkládání županu, již zmíněných bačkor a dalšího oblečení.

Do prádelníku před postel můžete ukládat peřiny.

Noční stolky jako pomocníci pro originální ložnice

Noční stolky jsou oblíbené především pro svou užitečnost. Můžete si na ně odložit rozečtenou knihu a další drobnosti, které chcete mít i v noci při ruce. Co kdybyste se ale na ně zkusili podívat i z designové stránky? Noční stolky mohou mít velmi originální podobu, zajímavé zpracování, které naruší šeď běžné ložnice. Klasický dřevěný materiál lze volit se zajímavou fazónou, tvořenou mnoha šuplíčky nebo minimalistickým vypodobením. Populární jsou ale i jiné materiály, jako je kov, beton nebo plast.

 

Čelo postele může zastávat důležitou roli

Interiér vaší ložnice bude vypadat zajímavě i v případě, že se rozhodnete pro tak malou změnu, jako je pořízení čela k posteli. Čelo je poměrně podceňovaným doplňkem, který vás ale dokáže překvapit. Spolehlivě vás ochrání před průvanem a chladem od zdi, kromě toho slouží jako skvělá opora pro čtení v posteli. Velikost čela by se měla odvíjet od velikosti vaší postele. Je totiž lepší, když ji na obou stranách  alespoň mírně přesahuje. Nejenom, že potom postel s nočním stolkem vypadá uceleně, když je za nimi široké čelo, ale samotné čelo může obsahovat nějaký úložný prostor.

Čelo poté vytvoří originální podobu ložnice.
Šířka čela postele by se měla odvíjet od šířky postele.

Zdroje obrázků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *