Minimalistické stoly a stolky jsou trendy

Minimalismus v domácnosti představuje zjednodušení – ulehčuje nábytku od nadbytečných prvků, eliminuje barvy a vzory a nechává naopak vyniknout pravé podstatě. Takové očištění můžete podle poslední módy dopřát i svým stolům a stolkům, jež představují velmi početnou kategorii ve vybavení místností. Minimalistické stoly jsou stále stejně praktické, pouze díky jejich prostší podobě dostane domácnost svěžejší podobu.

 

Jezte bez rozptylování

Jedná se o nejzřejmější a zároveň největší cíl v domácnosti – jídelní stůl. I když se může zdát, že na jeho čtyřech nohách a desce nelze nic zjednodušit, není to tak docela pravda. Mnoho konstrukcí jídelních stolů využívá různých opěr a dalších nadbytečných prvků, které poté ruší prostý design. Deska stolu by měla být prosta od všech motivů a neměl by ji halit ubrus. Nezapomínejte, že k minimalistickému jídelnímu stolu je nutné sladit vhodně i jídelní židle. Ty by rovněž neměly překypovat zdobením.

K jídelnímu stolu musíte sladit i židle.

Minimalistické stoly i do obývacího pokoje

Druhou nejvíce frekventovanou místností je rozhodně obývací pokoj. I zde se může minimalismus uplatnit a to především ve dvou případech. Prvním je konferenční stolek, který bývá velmi často využíván spíše jako odkládací prostor na noviny, letáčky či ovladače. Zapomeňte na přídavné šuplíky a poličky, omezte své věci a vyměňte přeplácaný konferenční stolek za jeho minimalistickou podobu. Ta se skládá opět pouze ze čtyř nohou a desky. Pokud si myslíte, že se vám na něco takového rozhodně nemůže všechno vejít při početné návštěvě, doporučujeme volit několik stolků v sobě. Ty lze potom snadno spojit zase do jednoho, jako matrjošku. Druhou případem stolku v obývacím pokoji, jsou všemožné odkládací stolky na květiny a výraznější dekorace.

 

Zjednodušte ložnici, zlepšete svůj spánek

Nenápadným a často přehlíženým stolkem je ten v ložnici. Noční stolek už je sám o sobě menšího charakteru, ale přesto mnohdy disponuje několika šuplíky a několika poličkami. Zamyslete se, co všechno potřebujete mít při spánku po ruce, a určitě zjistíte, že toho moc není. Tak proč nezjednodušit design i v případě nočního stolku? V nejjednodušším případě lze namísto stolku nainstalovat na zeď pouhou poličku. Další možností je pouhý jeden šuplík nebo jednak polička v klasickém stolku. Je prokázáno, že nadbytečnosti v ložnici mohou narušovat proudění energie a tím i váš spánek.

 

Pracovní stoly ve své prosté podobě

Pracovní stoly mohou rovněž vykazovat minimalistické prvky, ovšem to záleží na tom, k čemu je užíváte. Pokud máte pracovní stůl, který vás slouží k home office neboli práci z domova, potom se bez šuplíků a poliček obejdete jenom velmi těžko. Pokud vám ale takový stůl slouží jenom jako koutek, odkud můžete vykonávat svou běžnou domácí administrativu a užívat si zábavu, potom lze vybrat minimalistickou variantu. Ta se omezuje na mohou pracovní desku a čtyři nohy, které mohou výjimečně být vybaveny otevřenými poličkami.

Minimalistické pracovní stoly nemusí mít žádné police ani šuplíky.
Minimalistické stoly v pracovně nemusí mít žádné police ani šuplíky.

Zdroje obrázků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *