Do malého bytu volte úsporný nábytek

Mnoho domů a bytů má určitou vadou na kráse – jsou malé.  Takový prostor sice může být roztomilý a útulný, ale také do jisté míry omezující. Majitel malého bytu si musí pořízení mnoha věcí odpustit a u dalších zase přemýšlet nad jejich praktičností. Úsporný nábytek v takovém případě představuje elegantní a funkční řešení, ačkoliv nezní příliš designově. Nechte se ale přesvědčit a podívejte se, jak takový úsporný nábytek do malého bytu může vlastně vypadat.

 

Obývací pokoj představuje největší oříšek

Zařídit obývací prostor může být obtížné. Obzvlášť v okamžiku, kdy pro vás obývací poko představuje jednu velkou místnost, ve které stojí i kuchyně a vy tu máte rovněž spát. Úsporný nábytek zde může mít mnoho podob. Několik much jednou ranou zabijete rozhodně pořízením vysoké stěny s poličkami nebo úložným prostorem. Do té dáte jednak hodně věcí, jednak s ní rozdělíte opticky pokoj na několik koutů. Další aspektem je sedací souprava. Ta by jednoznačně měla disponovat úložným prostorem nebo vysouvacím lůžkem v případě, že vám nebo vašim hostům má sloužit i jako postel. V dnešní době lze pořídit i sedací soupravy, které kombinují obě tyto možnosti.

Úsporný nábytek by měl obsahovat úložný prostor.

Praktické řešení pro kuchyni

Prostor vymezený na kuchyňskou linku je dán dispozicemi bytu, takže na u ní příliš úspory nelze očekávat. Co ale můžete opravdu výrazně ovlivnit, je jídelní stůl. Ačkoliv kulaté stoly vypadají mnohem elegantněji, a navíc umožňují nerušené proudění energie v bytě, vyžadují místo, které vy nemáte. Proto do malého bytu pořizujte malý hranatý jídelní stůl, který lze přitisknout na zeď. Pokud ani toto není možné, potom zvolte výklopný či rozkládací jídelní stůl, jež lze umístit na stěnu a v případě potřeby ho vyklopit dolů.

 

Malá koupelna jako nejmenší problém

Malou koupelnu mohou mít i jinak poměrně dost velké byty a domy. Koupelna přitom ohledně zařízení představuje nejmenší problém ze všech místností. Úsporný nábytek je téměř každý, který do koupelny obyčejně patří. Jediné, na co si dávejte pozor, je jeho podoba. Malou koupelnu opticky zvětší otevřené skříňky a poličky, na kterých mohou spočívat věci denní potřeby nebo třeba ručníky.

 

Úsporný nábytek do vaší ložnice

Malé byty většinou mají i malé ložnice, což je vlastně v pořádku, neboť do této místnosti chodíte pouze přespat. A právě proto, že do ložnice nikoho nevodíte a sami zde příliš prostoru nepotřebujete, lze ložnici naplnit skladovacími prostory a úsporným nábytkem. Naprosto základní volbou jsou postele s úložným prostorem pod sebou. Může se jednat o šuplíky nebo poličky. Pokud vám nevadí do postele lézt po žebříku, dokonce i celé skříně nebo pracovní koutky. Další variantou jsou výklopné postele, které se hodí v případě, pod ně chcete ukládat věci, pro něž nechodíte příliš často. K některým postelím lze také dokoupit i prostorné rámové stěny s poličkami a skříňkami, které mohou být součástí i celé sestavy skříní. O kvalitu svého spánku se ale obávat nemusíte, postel není konstrukcí nijak omezena.

Pro úsporný nábytek je postel s úložným prostorem základ.
Pro úsporný nábytek je postel s úložným prostorem základ.

Zdroje obrázků

One thought on “Do malého bytu volte úsporný nábytek

  • 13.2.2019 (10:19)
    Trvalý odkaz

    Pravda. Dnes je potřeba se trochu uskromnit, když ceny bytů letí nahoru, tak mnoho lidí je v menších bytech 🙂

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *