Jak vybrat pracovní stůl pro dospěláka i dítě

Práce a povinnosti administrativního charakteru vám usnadní vhodně zvolený pracovní stůl. Kancelářské pomůcky, sešity a knihy potřebují svůj prostor stejně, jako vy. Ani velký jídelní stůl v kuchyni, ani elegantní a nízký konferenční stolek v obývacím pokoji nejsou pro takové činnosti dobré. Ideální podmínky umí poskytnout jen správná pracovní deska. Jak vybrat pracovní stůl? Na to se se zaměříme v následujícím článku.

Odpověď na otázku, jak vybrat pracovní stůl, který vám bude vyhovovat, není složitá. Stačí vědět, komu je stůl určený a hned se vám bude vybírat snadněji. Podívejte se, jaké máte možnosti vy i vaši blízcí.

Pracovní stůl pro malého školáka

V okamžiku, kdy váš potomek vstoupí na školní půdu, vyvstává nutnost pořídit mu odpovídající pracovní stůl, na kterém bude vykonávat domácí úkoly. Dítě je v první třídě ještě poměrně malé, vyvíjí se a roste, s čímž je nutné počítat, neboť mu stůl nekupujete na jeden rok. Výhodnou volbou jsou proto rostoucí stoly, jejichž velikost lze postupně upravovat. U nich se ale setkáte s nedostatkem úložného prostoru, který děti potřebují na sešity, učebnice a další školní pomůcky. Vzhledem k těmto nezbytnostem je dobré vybrat stůl, který obsahuje alespoň tři šuplíky. Polickový systém není pro menší děti vhodným řešením. Příhodnější jsou šuplíky, protože se v nich mnohem lépe vyzná. Komínek učebnic jim může připadat nepřehledný.

 

Stůl pro mladého dospělého

Jakmile se z malého školáka stane velký student, který již má školních pomůcek mnohem více, znamená to, že potřebuje i více místa na jejich uložení. Dětský pracovní stůl v tomto okamžiku přestává být dostatečným. Studenti ke svému studiu potřebují už i podporu počítače a nezbytným vybavením se rovněž stává tiskárna, a proto by jejich stůl měl s těmito předměty počítat. Lepší je prostorná pracovní deska, kam se vejde více hromádek učení vedle sebe, a to i společně s notebookem nebo obrazovkou stolního počítače. Poličky už zde nejsou přítěží a mnohdy představují lepší řešení než samotné šuplíky. Menší žáci si do šuplíků ukládají učení pečlivě, zatímco studenti v nich mohou mít tak akorát nepořádek. Z poličky se jim snadněji bude brát to, co zrovna potřebují.

Jak vybrat pracovní stůl pro mladého studenta? Prostor je jedním z hlavních kritérií.
Jak vybrat pracovní stůl pro mladého studenta? Prostor je jedním z hlavních kritérií.

Koutek nejen na práci, ale i zábavu

V dospělosti mají lidé pracovní stůl ze dvou důvodů – buď se u něho baví, nebo od něho vykonávají práci. Pokud máte stůl z prvního důvodu, a tedy  kolem sebe nepotřebujete klasické kancelářské vybavení, snadno si vystačíte s elegantním minimalistickým stolem. Takové jsou velmi moderní a snadno se ladí s interiérem. Většinou mají pouze desku a čtyři nohy, sem tam mohou mít jeden šuplík. Nejedná se ani tak o praktičnost takového „zábavního“ stolu, ale spíše o jeho vzhled, který přebírá nejdůležitější roli. Často bývají totiž umisťovány do obývacího pokoje či jiné frekventované místnosti, a proto potřebují mít reprezentativní podobu.

 

Jak vybrat pracovní stůl pro domácí kancelář

Pokud si pracovní stůl pořizujete do samostatné pracovny či své povolání vykonáváte z domova, potom by váš stůl měl před vzhledem dát přednost efektivnosti. To znamená výrazné vybavení úložným prostorem, především šuplíky a poličkami v závislosti na tom, co vám více vyhovuje. Jistou nutnost v tomto ohledu představují i doplňující skříňky a komody. Výhodná je i velká pracovní deska, která umožňuje rozložení papírů a dalších potřeb na dostatečně prostorném placu. Zde akorát nezapomínejte, že pracovní stůl v takzvané home office by měl opravdu sloužit jenom k práci, zábavu byste si měli užívat jinde.

V domácí kanceláři by měl stůl sloužit pouze k práci.

Zdroje obrázků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *