Bytový textil snadno změní podobu vaší domácnosti

Nábytek si nekupujeme na věčné časy, ale na pár let rozhodně. Proto se často stává, že než bychom si vybrali to, co se nám opravdu v danou chvílí líbí, tak zvolíme to, co je praktické a bude se hodit ke všemu. Přestaňte dělat kompromisy, podobu nábytku totiž můžete změnit kdykoliv budete potřebovat. Stačí na to jít chytře – bytový textil totiž zmůže mnohem více než by se mohlo na první pohled zdát. Ať už tedy vaše domácnost vypadá okoukaně nebo jí zkrátka chcete změnit fazónu, poohlédněte se nejdříve po přehozech, návlecích a plédech. Ty umí doslova vyčarovat novou podobu vašeho nábytku.

 

Kuchyňský nábytek v nové podobě

Změnit vzhled stolu je velmi jednoduché – zkrátka vyměníte ubrus. Jenomže co takové kuchyňské židle? Přečalounění je velmi drahé a v podstatě i zbytečné. Postačí totiž návleky na židle, které rovněž patří mezi bytový textil. Ty mohou mít dvojí podobu. Buď mohou obsáhnout celou židli, tedy opěrku i podsedák, nebo pouze opěrku. První varianta je vhodnější v případě, že chcete změnit vzhled židlí na delší dobu. Druhá možnost je skvělá například na sezónní proměny, jako jsou například vánoční nebo velikonoční povlaky.

 

Obývací pokoj ve formě s bytovým textilem

K nejčastěji navštěvované místnosti v domě patří obývací pokoj. To z něj ale zároveň dělá nejokoukanější prostor z hlediska zařízení. Změnit jeho podobu je náročné, protože nábytek je zde větší než například v kuchyni. I přesto je to poměrně snadné. Podobu sedací soupravy lze upravit flexibilním potahem, který ale opět promění celkovou podobu, nebo přehozem, který poslouží pouze na sedací plochu. Decentně ale přesto významně poslouží i pléd přehozený ledabyle přes opěrku sedačky. Jistou pozornost upoutají rovněž nové dekorační polštářky.

Mezi bytový textil patří také dekorační polštářky a potahy na ně.

Koupelna a bytový textil? Ano, i tady ho najdete

Pozměnit koupelnu je ze všeho nejtěžší. S kachličkami nehnete, stejně jako s koupelnovými skříňkami, které zde máte. Lze tedy udělat jenom menší změny, kdy například vyměníte koupelnové koberečky před vanou. Jiné proudění feng-šuej bude mít jistě na svědomí i vystřídání barev mezi ručníky. Tedy v případě, že je máte uložené viditelně na poličce nebo zavěšené na výrazném místě.

 

Obměněná postel pro váš kvalitní spánek

Kvalitní spánek je důležitý pro naše zdraví. Nejvíce samozřejmě záleží na tom, jakou máte postel. Dále ale hraje roli i místnost a její podoba. Stejně jako se jídlo nejí pouze ústy, ale také očima, i dobrý spánek není dán jen vhodnou postelí, ale i její upraveností. Potah přehozený přes postel vypadá velmi elegantně a úhledně a dodá ložnici novou energii. Pokud zvolíte přiměřenou délku, můžete pod ním i spát, například v zimě ho opravdu oceníte.

Přehoz může mít podobu i běhounu.

Zdroje obrázků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *