Praktické regály pro každou komoru

Komora má v domácnosti velmi výjimečné postavení, často totiž bývá využívána jako tajemná místnost, do které odkládáte nejrůznější věci. Všechny, co nechcete, aby někdo jiný viděl. Pro každého návštěvníka je tedy komora záhadou, která mu nebude nikdy odhalena. Inspirujte se, jakými způsoby můžete komoru jako takovou využívat a čím její prostor prakticky, ale přitom vkusně vyplnit.

Čím to, že ale pro vlastníka takové komory je to jenom malý kutloch, kam ukládá nepotřebné věci či potraviny s dlouhou dobou trvanlivosti? Vraťte své komoře zpátky ono kouzlo a vybavte ji slušivými regály a policemi, za které by se nemusel stydět ani výstavní obývací pokoj.

Komora à la šatna

Ti, kteří nemají v ložnici nebo jiné místnosti dostatek úložného prostoru, jistě v určitých ročních obdobích pociťují stísněnost. V létě je nutné někam odložit kombinézy, zimní bundy, rukavice, čepice a šály. Naopak v zimě potom ve skříni nepotřebujete mít po ruce kraťasy, plavky, letní šaty nebo některá tílka a sukně.

Přesně pro tyto účely může sloužit komora s prostornými šatními skříněmi, jež vaše oblečení snadno pojmou. A nejen oblečení – pokud máte velkou komoru, netroškařte a pořiďte takové skříně, do kterých se vejdou i boty a další věci jako jsou lyže a lyžáky, kolečkové brusle nebo sáňky.

Tajné muzeum či knihovna u vás doma

Minimalistické smýšlení do našich krajin ještě příliš neprorazilo, a proto se čas od času musíme potýkat s množstvím věcí, které je zapotřebí někam uklidit. Praktická malá komora, vybavená dřevěnými otevřenými regály a poličkami, je řešením tohoto problému. Vysoké regály lze využít s ohledem na každý centimetr a mimoto, pokud se pro něj uvolní místo v nějaké slušivější místnosti v domácnosti, potom ho lze snadno přesunout. Do poliček se vám vejdou knihy, upomínkové předměty, historické cennosti, slavnostní nádobí, ale také různé dokumenty a materiály.

Neustálý nedostatek úložného prostoru znají především sběratelé a vášniví čtenáři.

Moduly pro váš život

Modulový nábytek je v posledních letech velmi oblíbený. Jeho velikost a podobu si můžete vytvořit sami podle momentálních potřeb. V podstatě se tedy jedná o skříňku, která je tvořená jedním „blokem“, jakousi jednou kostkou. Další bloky se potom dají dokupovat a váš úložný prostor se tak může zvětšovat. Velkou výhodou je cena – pokud do začátku nemáte příliš financí, můžete si pořídit jenom jeden nebo dva bloky, do kterých dáte to, co zrovna potřebujete. Když se vaše rodina rozroste, přidáte další bloky, do kterých se vejdou další věci. A tak dále, a tak dále.

Jídelní sklad potravin v regálech

Tento způsob využití komory je naprosto zjevný, pokud je tato místnost v blízkosti kuchyně. Velkou výhodou je rovněž odvětrávací otvor. V takovém prostoru se potom vašim kompotům, zavařeninám, plechovkám, těstovinám a dalším uloženým potravinám bude dařit. Na uložení takových věcí není zapotřebí žádných estetických poliček, proto vám bohatě poslouží jednoduché dřevěné police nebo kovové regály, které lze sehnat v obchodech pro kutily.

Potravinám budou stačit jednoduché regály.
Potravinám budou stačit jednoduché regály.

Zdroje obrázků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *