Předsíň jako ze žurnálu přímo u vás doma

Ačkoliv by se mohlo zdát, že předsíň patří mezi podřadnější pokoje v domě, opak je pravdou. Předsíň je vizitkou vašeho domu a vlastně i vás samotných. Je to totiž první místnost, kterou každý ve vašem domě uvidí.

 

Chcete, aby se vaši hosté u vás doma cítili příjemně hned od začátku? Pak nesmíte podcenit sílu prvního dojmu, který vyvolá právě předsíň. Můžete mít další prostory zařízené podle nejmodernějších trendů, ale váš domov začíná už u vchodu. Protože na vstupní chodbu se vždy uvažuje jen málo místa, není tu moc prostoru pro originální zařízení, ale i přesto si s tímto prostorem vyhrajte. Nepořizujte si teleskopický botník nebo závěsný věšák na dveře, na který si potom budete dávat bundy. Tyto doplňky působí, jako levné a přechodné řešení. Snažte se proto tomuto faux pas vyhnout za každou cenu – a my vám snadno poradíme, jak na to.

 

Lavice není jen pro ty školou povinné

Protože i do plnohodnotně zařízené předsíně jednoznačně patří lavice. Ta může být opravdu jednoduchá, což by bylo ale do jisté míry plýtvání jejím potenciálem. Nebojte se využít možností tohoto kousku nábytku a vyberte si takovou, kterou využijete nejenom na sezení. Lavice do předsíně totiž může být vybavena šuplíky, poličkami na boty nebo skrytým úložným prostorem. Ať už zvolíte kteroukoliv variantu, určitě se nenechte o tyto prostory okrást. Ohledně zvolené barvy se nechte vést ostatním nábytkem, nezapomínejte ale, že do světlé lavice uložíte pouze čisté boty nebo přezuvky.

 

Zrcadlo je novým oknem

Jak již bylo řečeno, předsíň či vstupní chodba většinou nebývá příliš prostorná. Kromě toho bývá poměrně temná, neboť jediným přirozeným světlem bývá prosklená část vstupních dveří. Tyto ale i další důvody přitom mají jednoduché řešení a tím je zrcadlo. Zvládne v předsíni zvládne udělat naprosté divy. Jednak se s ním malá místnosti okamžitě opticky zvětší a prosvětlí, jednak při odchodu z domu budete mít možnost se ještě naposledy zkontrolovat. Zrcadlo v předsíni může disponovat naprosto jakýmikoliv rozměry a tvary. Avšak do klasické předsíňové stěny volte umírněnější zrcadlo s úzkým rámem. Naproti tomu samostatně pověšené zrcadlo můžete zvolit v jakýchkoli proporcích.

Zrcadlo umí opticky zvětšit i prosvětlit místnost.

Věšák, jak má být

Ať už je předsíň sebemenší, zaslouží si plnohodnotný věšák na bundy, čepice a deštníky. Pokud předsíň disponuje volným prostorem, volte samostatně stojící věšák. Ten se snadno dá dát i do rohu nebo jiného méně využívaného místa v předsíni. V dnešní době mají tyto standardní věšáky velmi rozmanité designy, takže můžete mít něco opravdu jedinečného. Jestliže ale na takový věšák místo nemáte, nevěšte hlavu. I jednotlivé háčky nebo věšák na zeď mohou dodat předsíni grády. A to nejen z hlediska praktičnosti a funkčnosti, ale také pro svůj vzhled.

Předsíň může i díky jednoduchému věšáku vypadat stylově.

Botník pro všechny vaše boty

Pro botníky platí základní zákon přímé úměrnosti. Čím větší počet lidí je v domě, tím větší je počet bot a tím větší je samozřejmě zapotřebí botník. Zatímco menší domácnost si vystačí s výklopným botníkem, který velmi hezky vypadá, ale zato pojme jenom opravdu malý počet párů bot, větší domácnost už má volbu botníku ztíženou. Větší počet párů bot se vejde do poliček nebo širšího výklopného botníku. Spíš se vyvarujte závěsným botníkům, do kterého se boty věší, a teleskopickým variantám tohoto nábytku. Ani jedno nevypadá příliš dobře a nakonec by vás jistě zklamali i svými vlastnostmi.

Zdroje obrázků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *