Jak si vytvořit domácí bar

Že domácí bar mohou mít doma jenom zbohatlíci nebo alkoholici? Tak to chyba lávky. Jedná se o kreativní součást domácnosti, která je kromě toho velmi praktická. Alkoholické i nealkoholické nápoje, které ale zase tak často nevyužíváte, se do něj dají krásně schovat a přitom budou stále po ruce. Zjistěte, jaký bar bude slušet i vašemu domovu.

 

Kdo by občas neměl chuť na menší skleničku po těžkém dni nebo při slavnostních okamžicích a rozhodnutích? Ve svém vlastním baru si své nápoje můžete připravovat stylově. Stačí opravdu málo, protože takový ho vytvoříte jenom pomocí několika málo snadno dostupných prvků.

 

Barový pult

Nejzákladnější součástí domácího baru je jednoznačně barový pult. Ačkoliv se může jevit jako nejdražší investice, nemusí to nutně být pravda. Lze ho totiž vyrobit téměř z čehokoliv. Někdo samozřejmě může zakoupit originální barový pult na míru někde v obchodě, ale rovněž si ho může vytvořit z jiné odkládací skříňky, kterou pouze upraví podle svých představ. A nebo dokonce z obyčejných palet. Barový pult jako takový rozhodně nemusí zatížit váš domácí rozpočet. Jenom nezapomínejte na určité náležitosti určující pro domácí bar – barový pult by měl být vysoký s rovnou deskou pro pohodlnou obsluhu i posezení.

Domácí bar může být příjemným zpestřením obývacího pokoje.
Domácí bar může být příjemným zpestřením obývacího pokoje.

 

Vitrína

Alkohol, drinky, skleničky a další nezbytné aspekty domácího baru musíte někam odkládat. A protože domácí bar má být okrasou, nikoliv vaší tajemnou komnatou, tak proč se s ním nepochlubit? Na tuto práci je nejlepší skleněná vitrína, do které můžete uložit vybavení v podobě okrasných sklenic a rovnou přidat i alkohol a další lahve. Ještě více tento prvek podtrhne podsvícení jednotlivých poliček, které dá vašemu originálnímu baru vyniknout.

Barové židle

Protože barový pult je vysoký, musíte disponovat také barovými židlemi. Právě ty, i když by to do nich mnozí neřekli, jsou ale právě tou nejdražší položkou při pořizování domácího baru. Cena barových židlí se pohybuje především podle materiálu, ze kterého jsou židle vyrobeny. Budete chtít chladnou eleganci v podobě kovových židlí? Nebo vsadíte na tradici a teplé dřevo? Či zvolíte luxusní kůži? Od těchto faktorů se bude pohybovat cena jednotlivých židlí. Při jejich výběru nezapomeňte zohlednit celkovou stabilitu židle, která je určena rozložením nohou. Nejméně stabilní je kovová tyč ukončená kruhem, nejlepší volbou jsou potom čtyři nohy.

Domácí bar musí jednoznačně mít i vysoké barové židle.

Osvětlení pro váš domácí bar

Mít domácí bar je opravdu okouzlující, ale přesto to neznamená, že u něho budete sedět hned od rána. Pravděpodobně ho budete užívat spíše odpoledne až večer. A právě proto jsou dalším nezbytným vybavením světla, která budou viset nad vaším barovým pultem. Určitě vsaďte na menší závěsná světla, která harmonicky zapadnou k celkovému vzhledu baru. Jejich počet se potom bude odvíjet od délky barového pultu a zároveň jejich velikosti. Světla pro bar by měla být jednoduchá a zbytečně neupoutávat pozornost, ačkoliv drobné inovace v podobě barevné šňůry či netradiční žárovky jsou žádoucí.

 

Zdroje obrázků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *