Police a regály v domácnostech

Máte rádi ve všem pořádek? Bohužel se vám jej nedaří ve svém interiéru udržovat? Nezoufejte! Využijte moderně zpracované bytové doplňky, jako jsou police a regály. Ty jednoduše sladíte s dalším originálním vybavením. Díky tomuto klíčovému příslušenství bude mít každá věc ve vašem bytě své místo. Jestli přesně to potřebujete, čtete správný článek.

 

Nepostradatelný kousek do domácnosti

Aby byl váš domov mnohem útulnější a cítili jste se v něm pohodově a příjemně, měli byste uvažovat nad patřičným nábytkem, k němuž patří dřevěné police a regály. Zmíněné vybavení je k mání ve velmi dobré kvalitě, vypadá krásně a bude vám sloužit spoustu let. Police a regály zkrátka potřebuje každý. Tyto kusy nábytku poskytují dostatek úložného prostoru, takže si nemusíte dlouze lámat hlavu nad správným místem pro svou sbírku upomínkových předmětů.

Zajisté do nich také můžete umístit fotografie svých nejbližších, sérii knih, drahocenné poháry, talíře, medaile či vázy s květinami. Samozřejmě sem vměstnáte i neobvyklé věcičky, které mnohým z vás budou připadat jako zdánlivě nevhodné. Tím se vám podaří v nejednom člověku vyvolat větší zájem o tento kus nábytku. Police a regály vám výborně vyplní stěny různých místností. Může jít o velice sofistikovaný designový prvek.

Obvyklé materiály pro police a regály

Tento druh nábytku se vyrábí hned z několika materiálů. Jako první vám můžeme doporučit police a regály z masivu. Jedná se o velice kvalitní dřevo, které nejenom krásně vypadá, ale dodá vašemu domovu příjemně voňavou atmosféru. Vedle modelů bez povrchové úpravy můžete sáhnout po verzi upravené mořením. I lakované regály a police mají svou osobitý šmrnc. Některé kusy mohou mít speciálně voskovanou povrchovou úpravu. K nejoblíbenějším odstínům patří olše, dub a ořech.

Nadčasový kousek s patinou nevyjde nikdy z módy.
Nadčasový kousek s patinou nevyjde nikdy z módy.

Pokud masiv není to, co zrovna hledáte, můžete svou pozornost zaměřit na nábytkářské produkty z kvalitní laminové dřevotřískové nebo laminové desky. Ty se vyrábí v různých klasických či výrazných dekorech. Jde o velmi prodávaný pevný materiál, který se snadno udržuje v čistotě. Vystačíte si pouze s navlhčeným hadříkem. Vůbec se nemusíte obávat toho, že se vám tento solitér po čase probarví do jiného odstínu.

V nabídce nábytkových produktů jsou k dostání i ostatní bytové doplňky konstruované z kovu, skla, plastu, pravého či umělého ratanu. Právě některý z těchto jmenovaných kousků může ve vašem domě udělat velkou parádu.

Praktický, ale i vysoce efektní prvek

Snad v každém obytném prostoru najdete nějakou tu poličku, regál nebo vitrínu. Takové příslušenství dokáže moderní byt či strohý minimalistický prostor úplně změnit k nepoznání. Asi si říkáte, jak to všichni tak bravurně mohou zvládnout? Není to nic složitého a chce to příjít s pár dobrými nápady.

Senzační police na stěnu
Skvělá výzdoba na stěnu

Někteří kutilové si takový model mohou přímo zhotovit na míru podle svých představ. Mnozí z nás však dají přednost hotovému výrobku z obchodu. Stačí, když místo klasických tvarů zvolíte neokoukanou formu. Uvidíte sami, jak váš interiér prokoukne. Dejme tomu elegantní polička ve tvaru konkrétního písmene pro vás může být tím správným příkladem. Tato verze má důmyslně řešený odkládací prostor, do kterého vystavíte menší či větší drobnosti.

Efektní jsou také modely se zaoblenými či ostrými rohy. Taková čtvercová nebo obdélníková variace v trendy barvách se dá variabilně využívat jak doma, tak i v kancelářském prostředí. Police a regály jsou k mání v mnoha dokonalých propracováních a tvarech, jako je třeba domeček, kostka, medový plát a pyramida.

Poměrně módní záležitostí jsou účelné doplňky se skosením. Svůj koutek můžete ozvláštnit taktéž moderními regály v rohovém provedení, víceúčelovým regálovým systémem, nástěnným kouskem s dvířky. Vskutku záleží tedy jenom na vás a na dispozičních řešeních vašeho prostoru, jakou variantu si vyberete do vašeho domova.

Police a regály ve formě skříňky můžete umístit do prostoru nebo přisunout těsně ke zdi.
Police a regály ve formě skříňky můžete umístit do prostoru nebo přisunout těsně ke zdi.

Zdroje obrázků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *