Jak taburet dokáže ozvláštnit interiér

Taburet – francouzské slovíčko, které umně zaobaluje naši prostou a jednoduchou stoličku do něčeho lepšího. Kromě již zmíněných názvů ho ještě můžete na internetu dohledat pod názvem pufík. Stoličky jsou obvykle dřevěné bez čalounění. Pufíky jsou zase pletené. Taburet má mnoho podob – může být pletený, dřevěný s potahem, látkový, kožený či tyto materiály různě kombinovat. Je zkrátka klenotem mezi interiérovými doplňky, neboť není jen estetickou zajímavostí, ale má také praktické využití. Může sloužit jako další místo na sezení, opěrka pod nohy nebo jako sedátko pro děti. Podívejte se, jak tento prvek může ozvláštnit a doplnit interiér u vás doma.

 

Ve společnosti konferenčního stolku

Nejen svou velikostí odpovídá taburet klasickému konferenčnímu stolku v obývacím pokoji. Zde se asi nejvíce bude vyjímat čalouněný s jasnými konturami. V obýváku bude sloužit především pro doplnění chybějícího místa na sezení či jako podnožka. Bonusem je potom taburet s odnímatelným víkem, pod kterým se nachází úložný prostor. Do něj se snadno schová deka, polštáře nebo třeba bačkory. Při výběru taburetu ke konferenčnímu stolku zohledněte také výšku stolu, protože potom už je jenom třešinkou na dortu, když se může schovat pod jeho desku. Zde můžete volit výraznější barvy, které na první pohled upoutají, obzvlášť, pokud i zbytek interiéru je takto laděn. Pokud na taburet nechcete příliš upozorňovat, dobře vypadají i pastelové barvy.

Nízký taburet lze použít i namísto stolku.

Taburet a knihovna

Taburet je naprosto perfektním doplňkem do čtecího koutku nebo přímo do knihovny. Zde záleží na vás, na co jej chcete využívat. Pokud ho uvažujete jako válecí polštář, skvěle vám pro tyto účely poslouží pletený pufík. Pokud zvolíte serióznější využití taburetu na podložení nohou či jako úložný prostor v hezčí formě, potom určitě vybírejte pevnější tvar. Sáhněte po čalouněném, dřevěném nebo kombinaci obojího. Vhodnější jsou střídmější barvy, které neodvádějí tolik pozornost, ale spíše zapadnou do celkového stylu.

 

Coby dětská stolička

Děti potřebují nábytek, který odpovídá jejich velikosti. Pro menší děti jsou tedy taburety číslem jedna, protože svou menší výškou dětem naprosto vyhovují ve všech ohledech. Aby dětem jejich nové sedátko připadalo více zajímavé, nebojte se vybrat výrazné barvy a motivy. Na sezení, ale i hraní, jsou pro děti lepší pufíky, které jsou nižší než klasické taburety, a navíc nemají žádné hrany, které by během hraní mohly dětem překážet. Měkký pletený pufík se bude dětem líbit a jejich pokojíček bude vypadat kreativněji.

Pufík se hodí nejen do dětského pokoje, ale také do pokoje pro teenagery.

Taburet jako pomocník pro všechno

Jelikož je tento druh nábytku velmi skladný, vejde se téměř kamkoliv. Do rohu, pod stůl, do skříně, prostě všude, kde je ho potřeba. Takový malý pomocník vypadá dobře, a ještě ho lze efektivně využít. Kromě vás ho jistě ocení také vaši domácí mazlíčci, je totiž oblíbeným stanovištěm pro kočičí spánek. Nemějte obavu, že by se pro taburet v jakékoliv podobě nenašlo u vás využití, protože tento originální doplněk má v rukávu mnoho es.

Zdroje obrázků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *