Vaše nová koupelna vynikne pomocí čtyřech tipů

Koupelna je místností, bez které bydlení nejde. Ale i když je nutností, může mít rozmanitou podobu. Ať už je malá nebo velká, světlá nebo tmavá, s vanou nebo sprchovým koutem, se záchodem nebo bez něj. Obzvlášť nyní vám nová koupelna umožňuje se vyřádit při výběru a pořídit si kreativní koupelnový nábytek, zajímavé vybavení nebo neokoukané kachličky. Moderní koupelny jsou zkrátka trendem, který se ale může ubírat mnoha různými směry. Máte rádi klasiku? Nebo sázíte na ultramoderní zařízení? A co takhle přírodní koupelna? Nebo vintage? Francouzská, italská? Už i koupelny nejsou jen tak nějakým místem, ale mohou být vrcholným dílem vašeho interiérového designerství. Podívejte se na naše kreativní tipy, jak originálnost vaší koupelny můžete dotáhnout k dokonalému výsledku.

 

1. Koupelna bez zrcadla je páv bez peří

Lidé se odlišují od zvířat jedním zajímavým faktem – vidí se v zrcadle. A proto právě zrcadlo představuje nezbytnou součást vaší koupelny. Svou velikostí nebo tvarem může této místnosti dodat šmrnc. Nebojte se tedy vybrat si zrcadlo téměř přes celou stěnu nebo třeba kulaté zrcadlo či to, co má větší rámeček. Pouze to s ozdobnými prvky to v koupelně nepřehánějte, velká zdobná zrcadla se hodí spíše do chodby nebo předsíně. Hrajte spíše na velikost. Dobře se v zrcadle uvidíte, nebudete se u něj mačkat a také se vaše nová koupelna opticky zvětší.

Stačí zajímavé zrcadlo a koupelna je jako vyměněná.

2. Samostatně stojící vana

Tohoto prvku si mohou bohužel užívat pouze ti, kdo mají prostornou koupelnu. Aby totiž bylo dosaženo kýženého efektu, je nejlepší, aby samostatně stojící vana stála uprostřed místnosti či alespoň v určité vzdálenosti od zdi. Pokud byste takovou vanu dali ke zdi, nedosáhli byste ničeho zajímavého, neboť by se vám tato drahá záležitost proměnila na klasickou vanu přilepenou na stěně. Nejoblíbenějším tvarem samostatně stojící vany je zakulacený ovál. Ten působí velmi harmonicky. Další možností jsou vany hranaté, které ale mohou narušovat harmonii svými hranami, které se zároveň mohou stát poměrně nebezpečnými.

Efektu se samostatně stojící vanou zde bylo dosaženo díky malému schůdku.

3. Vaše koupelna a umyvadlo

Umyvadlo představuje v koupelně nejnavštěvovanější a tím pádem i nejnápadnější předmět. Obzvlášť, pokud váš samostatný záchod nedisponuje malým umyvadélkem. A protože umyvadlo nese v koupelně největší zátěž ohledně pozornosti i nároků, musí být zvoleno s rozmyslem. Aby se dobře čistilo a udržovalo v pořádku, jsou vhodnější zakulacené tvary. Když tento fakt spojíte s tím, že chcete umyvadlo zajímavé, dostanete se do kategorie oblých umyvadel. Některá mohou vypadat jako samostatná mísa stojící na skříňce, jiná mohou být tvořená hladkými vlnami. A i zde platí, nebojte se velikosti. Oproti hranatá umyvadla následují moderní trendy, díky čemu vaše nová koupelna bude vypadat jako z katalogu. Samostatná hranatá umyvadla navíc šetří místo.

Koupelna prokoukne, když bude vaše umyvadlo vypadat zajímavě.

4. Levitující koupelnová skříňka

Koupelnové skříňky představují kapitolu samy o sobě. Je to dáno tím, že musí být odolné a praktické. Tyto vlastnosti se ale nutně nemusí vylučovat také s estetickou stránkou skříněk. Všechny tyto požadavku splňují koupelnové skříňky, které lze zavěsit na zeď. Pod těmito levitujícími skříňkami do koupelny se snadno stírá, a přitom plní všechny své povinnosti. Dobře vypadají, skrývají sifon od umyvadla a prodávají se v rozmanitých barvách.

Zdroje obrázků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *