Jedinečný doplněk na zeď přesně pro vás

Říká se, že na zemi je místa dost. Ale víte, kde ještě? Na zdech. Zeď je nepopsaným listem a místem, které se dá využít z mnoha důvodů. Poličky, obrazy, samolepky, světla a další doplňky interiéru, které lze aplikovat na stěnu jsou totiž vkusným dotvořením celkového rázu pokoje. Rovněž mají také praktický účel. Sice není nutné vyplnit každý centimetr čtverečný vašich zdí, ale určitě můžete jejich ozdobením obohatit vaši domácí útulnost. I z běžně dostupných kousků totiž může být originální doplněk na zeď, který nakonec ještě bude dominovat celé místnosti.

 

Police jako kreativní doplněk

Ačkoliv vám police můžou připadat nudné, dejte jim určitě šanci. Už přímo z obchodu si můžete domů přivézt zajímavě tvarovanou zajímavě tvarovanou polici, nebo si ji potom můžete z těch snadno dostupných vytvořit sami podle svých možností a interiéru. Nejdříve k těm kupovaným – velmi oblíbené jsou nyní police v podobě různých pravidelných obrazců, které se prodávají po několika kusech, které nejsou zpravidla stejně velké. Takto si na zdi můžete police seřadit, jak chcete. Pokud chcete ale doma mít originál, zkuste z klasických jednoduchých polic nebo prken vytvořit vlastní variace. Pokud jednotlivé police spojíte, můžete vytvořit například schůdky.

I jednoduché police skýtají příležitost pro ozvláštnění interiéru.

Samolepky už nejsou jenom do alba

Zatímco dříve se samolepky lepily do alba, dnes je můžete ve velkém formátu slouží i doplněk na zeď. Jelikož se jedná o levnou a snadno dostupnou věc, na trhu jich je na výběr velká spousta. Mají různé tvary, velikost, témata a podobu, takže mezi nimi jistě najdete takovou, která se bude hodit přesně k vám domů. Do kuchyně zkuste například samolepku v podobě kávy, ovoce nebo koření. Do obývacího pokoje mapu světa, kytaru tvořenou z not nebo třeba strom s rozložitými větvemi, které mohou posloužit k „zavěšení“ rámečku s fotkami. Samolepky s dětskými motivy potom mohou vytvořit zázemí pro vaše dítě.

 

Zrcadlo rozzáří pokoj

A to doslova. Zrcadla jsou velmi vděčným doplňkem, který se vám opravdu odvděčí. Jednak jsou praktická, jednak zvládnou opticky zvětšit a projasnit pokoj. Pomoci tedy mohou s menšími místnostmi, ale instalovat je lze naprosto kamkoliv. Zrcadlo může být zajímavé dvojím způsobem. Tím prvním je zpracování rámu. To může být naprosto jakékoliv a v podstatě může i velikostí přesahovat velikost zrcadla. Zapomeňte na jednoduché dřevěné rámy, in jsou kovy a PVC materiály. Druhým rovněž velmi efektivním způsobem je tvar a uspořádání zrcadla. Několik menších zrcadel, srovnaných asymetricky, může vypadat úžasně.

I malé zrcadlo může být originální doplněk na zeď.

Tak jde čas

Jak čas utíká už sice v televizi sledovat nemůžete, ale na příjemně zvolených hodinách na zdi určitě. Hodiny nemusí být jenom praktickou součástí vybavení domácnosti, ale mohou se blýsknout jako stylový doplněk zavěšený na zdi. Netradičně zvolené hodiny mohou upoutat žádanou pozornost. Výrazné jsou například hodiny, které nejsou omezené rámem, ale nachází se přímo na stěně. Jednotlivá čísla umístíte podle své volby a do jejich středu potom dáte strojek s ručičkami. Designové mohou být ale i běžné hodiny v zajímavém dekoru.

Zdroje obrázků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *