Houpací křeslo jako originální doplněk interiéru

Pro mnohé představuje houpací křeslo přežitek, pouhý staromódní kus nábytku, který bylo možné vidět maximálně tak u babiček. A právě díky tomuto omylu jsou houpací křesla ještě mnohem jedinečnější součástí interiéru. Naprosto perfektně se hodí do obývacího pokoje, ložnice, pracovny nebo jen tak do chodby či společenské místnosti. Dokonce se z něho může stát hlavní doplněk pokoje, protože jeho tvar je okamžitě rozpoznatelný. Kromě kreativního zpracování mohou mít houpací křesla i praktické využití – jednak je pohupování velmi uklidňující, jednak mají moderní houpací křesla ergonomické tvarování, které pomůže od bolavých zad.

Houpací křeslo jako pravá ruka sedačky

Sedací souprava je obvykle dominantou obývacího pokoje. Zabírá si nejen většinu místa, ale také většinu pozornosti každého, kdo do místnosti vejde. S tím toho příliš nenaděláte. Pokud si ale sedací soupravu vyberete uváženě, potom místo dalšího křesla můžete zvolit houpací křeslo. Obývací pokoj je jednou z nejvytíženějších místností v domě, proto byste se v něm měli cítit pohodlně. A právě s tím vám může houpací křeslo pomoci. Můžete z něho sledovat televizi, povídat si s návštěvou, číst si nebo jenom tak relaxovat. Určitě ho proto nestrkejte někam do kouta, ale nechte ho, aby vystupovalo do místnosti a přímo tak vybízelo k posezení. Uvidíte, že za něj sklidíte spoustu obdivných pohledů.

Houpací křeslo je i toto relaxační křeslo, ve kterém se můžete pohupovat.

Ložnice je naší kolébkou

Dříve bylo takové „houpací křeslo“ naprosto běžnou součástí každé ložnice. Tedy pokud se v domácnosti nacházely malé děti. Klasická kolébka dokázala snadno a rychle utišit dítě a přinést jeho rodičům slastné ticho. I dnes je pohupování velmi využívaným způsobem pro uklidnění dětí, jenom se odehrává v houpacím křesle. V něm si totiž mohou doopravdy odpočinout i rodiče. V dětském pokoji nebo ložnici se tedy houpací křeslo stává nejenom okrasou, ale také nutností. Pokud máte malého pišišvora, potom brzy zjistíte, jak je takové houpací křeslo užitečné. Při pohupování v něm si srovnáte záda, dáte odpočinout nohám od stání, a přitom uklidníte své dítě tím nejpřirozenějším způsobem. A spánek ve správně vybraném křesle může být mnohdy mnohem osvěžující než v posteli.

 

Pracovna jako místo odpočinku

Pracovna nebo knihovna k pořízení křesla naprosto svádí. Nechte se tedy svést, ale místo statického čalouněného křesla si pořiďte moderní pohupující variantu, se kterou snadněji zapomenete na své strasti. Ať už v něm budete relaxovat, pracovat nebo číst, snadněji se do všeho ponoříte. Práce půjde od ruky a kniha bude sama utíkat pod rukama. V tomto jediném případě může být houpací křeslo vykázané do kouta, kam mu ale rozhodně nezapomeňte pořídit odpovídající konferenční stolek. Na něj si můžete odložit nejen další knihy a dokumenty, ale také kávu či jiné osvěžení. Relaxace pak bude dokonalá.

V houpacím křesle bude čaj chutnat úplně jinak.

Zdroje obrázků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *