Retro nábytek získává na oblibě

Co říkáte na to, že byste si zařídili kompletně celý příbytek v módním retro stylu? Uvažujete nad tím, že si jedním nebo více nápadnějšími solitéry ozvláštníte váš koutek, v němž bude i místo také pro modernější kousky? Retro nábytek je a bude nadále vaši srdcovou záležitostí. Návrat ke starým časům s patřičnou dávkou kreativity, nadčasovosti a jedinečnosti vás zaručeně dostane.

Retro nábytek
Zákoutí bytu je možné hezky dotvořit konstrukčně pevnou židlí s podsedákem a kulatým stolkem.

Retro nábytek je osvědčená klasika, která se líbí mladé i starší generaci. Kromě toho jeho popularita u nás, ale i ve světě roste. Co nás tak na retro nábytku přitahuje? Někteří z nás si ještě vybaví vzpomínku na své dětství a dospívání. V té době k nejběžnějším a nejdostupnějším zařízením obytných prostor našich rodičů a prarodičů byly jednoznačně nábytkářské série ze dřeva, jako jsou židle, poličky, komody, regály a mnoho jiných doplňků. Veškerý tento nábytek v retro duchu měl jedno společné a to přitom jednoduchý vzhled. Pochopitelně důležitá byla také i funkčnost. Modely s čistě hladkými liniemi se staly nepřehlédnutelnou součástí nejednoho socialistického interiéru.

Nábytek pro všední bydlení v revolučním retro stylu

Například nábytek v podobě stolku či skříně měl upravené šikmé nožky. Tato spodní část mohla být doplněna o neobvyklý prvek. Nedá se však zapomenout také na zásuvky s decentně řešenými úchyty. Dalším skvělým příkladem jsou legendární obývací stěny, konferenční stolky s umakartu, křesílka a pohovky s nepřehlédnutelnou ohýbanou chrómovou konstrukcí ve vysokém lesku.

Ti z vás co si na tuto dobu nepamatují, dozajista viděli film z 60. až 80. let minulého století, v němž bylo možné spatřit retro nábytek. Mezi takové skvosty patřily otočná křesílka z kůže, polstrované modely s dřevěnou područkou, křesla ve ztvárnění skořepiny či vajíčka.

Retro nábytek
Pevné a stabilní křesílko v kombinaci dřeva a plastu potěší nejednoho milovníka retro designu.

Retro nábytek vnáší do interiérů patřičnou dávku ducha doby nedávno milé a současně je příležitostí pro nové nápady

Ve dvacátém prvním století se do módy opět vrací nábytek inspirovaný retro designem. Jeho současní autoři se více pohrávají s geometrickými křivkami a snaží se vytvořit účelnější a praktičtější kusy nábytku, které výborně zapadnou do jakékoliv místnosti. Bytové příslušenství převládá osvědčeným vzhledem z dob dávno minulých a odráží se v něm modernější materiály, které jsou na údržbu nenáročné a přitom splňují požadavky na zdravotní nezávadnost. Nelze si nepovšimnout u všech takto navržených modelů také kvalitního zpracování.

Nové série (kulatého stolku a křesílek) vévodí prvky ve stylu retro. První kus nábytku má ohýbanou kovovou konstrukci, na níž je upevněna stolová deska v patřičné tloušťce. Zatímco křesílka jsou opatřeny působivě řešenými nožkami z masivního dřeva a komfortním čalouněním s výraznějším vzorkem.

S retro nábytkem si každý rozšíří obzory. Dodnes se vyrábí modely dle originálních návrhů. Těmi lze rozjasnit pohodové a poklidné domácí prostředí. Můžete se však poohlédnout po zcela novém řešení retro umu. I tato nespoutaná forma s typickými zemitými odstíny má něco do sebe. Letošní rok se nese ve znamení exkluzivních zlatavých tónů v podobě kovových částí nábytku. Toto zbarvení lze např. vidět i na čalounění, skle a plastech.

Pokud preferujete nový moderně vybavený interiér, potom si dozajista najdete cestu i k novodobému retro vybavení.

 

 

Zdroje obrázků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *