Ubytujte u sebe doma bylinky

Bylinky jsou přírodní zázrak, který byste si neměli nechat uniknout ani vy. Umí skvěle dochutit jídlo, jsou zdravé a při nemoci pomohou lépe než deset doktorů. A to znamená jediné. Že bylinek zkrátka není nikdy dost. Mnohé kuchyňské linky už s těmito květinami dopředu počítají, takže pro ně snadněji najednou místo. Potom jsou tu ale starší kuchyňské linky nebo méně prostorově obdařené kuchyně, ve kterých by ale přesto neměly bylinky chybět. Ať už je to tak nebo onak, podívejte se, jak můžete stylově uchovávat bylinky přímo doma a mít je tak neustále po ruce.

 

Žebříkové uložení je praktické i estetické

Žebřík na bylinky se hodí především do větších kuchyní. Je to proto, že slouží nejenom praktickému účelu, ale také tomu estetickému. Bylinky uložené na žebříku vypadají velmi hezky a plnohodnotně nahrazují ostatní interiérové květiny. Žebřík je ale poměrně náročný na prostor, s čímž musíte počítat při jeho pořízení. Do kuchyně s velkým jídelním stolem se pravděpodobně nevejde. Na jeho obranu – lze ho ale uložit nejen v kuchyni, ale také v obývacím pokoji nebo chodbě, kde nadělá mnoho parády. Pouze pro bylinky to budete mít trochu dál.

Žebříky na bylinky vypadají moc hezky. Mohou být i vícepatrové.

Závěsné květináče pro kterýkoliv domov

Další možností jsou závěsné květináče. Nejen květináče, ale závěs vybírejte s rozvahou, protože lacinější verze mohou působit kýčově. Dobře vybraná kombinace ale snadno rozzáří a provzdušní pokoj. Rostliny budou rašit kdekoliv nejen na poličkách, takže obecně pokoj bude působit víc svěže. Nehledě na skutečnost, že závěsných květináčů lze snadno umístit několik nad sebe. To znamená, že v kuchyni nebudou bylinky zabírat tolik místa. Hodí se tedy i do menších kuchyní či kuchyní s velkými jídelními sety, kam by se jinak bylinky nevešly.

 

Kaskáda bylinek u vás doma

Velmi efektivní je rovněž uložení bylinek v několika květináčích nad sebe. Kaskádové uspořádání květináčů působí velmi pěkně na oko a nezabere tolik místa na kuchyňské lince nebo parapetu. Jedná se o velmi podobné uložení jako v předchozím případě, ale spíš je vhodné pro domácnosti, kde se nedají květináče zavěsit. Kaskádové stolní květináče na bylinky jsou velmi efektivně vyladěné. Navíc je lze skladovat i venku, například na terase nebo na balkoně. Květináče jsou odolné a jen tak nějaký poryv větru je neodnese.

 

Vyskládané květináče

Poslední varianta je určena pro jedince, kteří mají prostornou kuchyni, nebo mají celý parapet rezervovaný jenom pro bylinky. Protože vyskládat každou jednotlivou bylinku do vlastního květináče zvlášť zabere opravdu dost místa. I zde platí, že lze tolika bylinkami nahradit klasické interiérové květiny. Takže si budete pěstovat jenom to opravdu užitečné. Trochu pomoci v péči o takovou spoustu bylinek vám mohou samozavlažovací květináče. Jejich pořizovací cena sice není vyložené nízká, ale pokud uvažujete o pořízení velkého počtu bylinek, tak se vám určitě tato investice vrátí. Jistou výhodou je, že když bylinky budou na okně, do prostoru se vejde i stůl s židlemi.

I jednotlivé květináče mohou vypadat stylově.

Zdroje obrázků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *