Přestěhujte svůj interiér do prosluněné Itálie

Každá dovolenou jednou skončí, což s sebou nese pachuť melancholie. Návrat do práce, do vyjetých kolejí, shonu a povinností není pro nikoho příjemnou volbou. Zkuste si přivézt trochu středomořského vzduchu i k nám do Čech a vyzkoušejte, jak vašemu interiéru bude slušet styl podle slunné Itálie. Italský interiér je charakteristický některými prvky, které lze s trochou fantazie a umu přestěhovat i k nám. Vaše dovolená tak nemusí vlastně nikdy skončit. Italský styl se nese v duchu elegance a jednoduchosti, zachovává se praktická stránka, ale zároveň se hraje i na estetickou podobu interiéru. Jedná se tak o velmi osobitou kombinaci.

 

Stylové venkovní okenice

Asi nejvýraznějším prvkem italských domovů jsou jednoznačně okenice. Upoutají na první pohled a zároveň jsou velmi praktické. Díky nim se v domě během léta udržuje příjemná teplota a chládek. Stejně tak v zimě mají svou výhodu, neboť dokážou izolovat a zamezit tak ztrátám tepla. A k tomu všemu skvěle vypadají. Pro italské domovy jsou typické okenice v modrých nebo bílých odstínech, pokud nechcete ale příliš vyčnívat, sluší jim i klasické barvy přírodního dřeva.

Okenice jsou v posledních letech velmi moderní a instalují se i do novostaveb.

Židle jednoduchých tvarů

Zatímco venkovní křesílka či dokonce pohovky jsou u Italů prostorné a objemné, židle do interiéru jsou prosté. Zapomeňte na vysoké jídelní židle s plnými zády, které vás nutí u jídla sedět, jako kdybyste spolkli pravítko. Italové preferují menší židle s nízkými opěrkami, které jsou mnohdy tvořené jedním prohnutým dílcem. Přitom stojí na čtyřech úzkých nožkách. Připomínat tak mohou trochu pavouka. K takovým úvahám svádí i pletená výplň, která je u italských židlí rovněž poměrně častá.

 

Prosklený příborník nejen do kuchyně

Italové jsou obecně otevřený národ a ve svých domovech opravdu nemají co skrývat. Interiér je otevřený, zavřené dveře byste tu těžko pohledali. A nejiné je to i s jejich věcmi, které rádi dávají rovnou do otevřených poliček nebo alespoň do prosklených skříněk. Z nich nejvíce zaujme prosklený příborník. Ten lze postavit do kuchyně nebo i do jiné místnosti. Ve své klasické podobě se skládá ze tří oblastí. První je prosklená skříňka, do které můžete dávat věci na výstavku nebo do ní uložit nádobí. Druhá část je odkládací plocha pod prosklenou skříňkou, která zároveň tvoří vrchní desku spodní uzavřené části s šuplíky nebo dvířky.

 

Obraz s přírodními sceneriemi

Lepší než dvacet fotopláten je jeden pořádný pravý obraz. Nemusíte si na zeď věšet přímo slovutné malíře, jejichž obrazy stojí hromady peněz. Postačí úplně přírodní scenerie od neznámého malíře, která dokáže zaujmout svou přirozeností. Italové si potrpí na větší rámy takových obrazů, takže ani nebude vadit, že plátno samotné je rozměrově méně výrazné. Obraz by měl harmonicky doplňovat interiér a navozovat pocit pohodlí.

Pověste si na zeď opravdové umění a ne levné fotoplátno.

Čelo u postele ozvláštní ložnici

Myslíte si, že čelo postele nedokáže vytvořit tu správnou středomořskou atmosféru? Potom se nechte vyvést z omylu. Tento nepatrný interiérový doplněk dokáže sám změnit ráz celé ložnice. A v kombinaci s jednoduchými nebesy u postele doslova představuje třešničku na dortu. Jak již bylo řečeno, Italové si potrpí nejen na funkční, ale i estetické ladění svého interiéru. A toto je případ sám za sebe. Čelo u postele umožňuje se pohodlně opřít o zeď a v některých ložnicích může bránit proti průvanu, ale jinak je to spíše ozdobný prvek. U italských postelí ho ale najdete opravdu často.

Zdroje obrázků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *