Jaký materiál vybrat na zeď mezi kuchyňskou linku

Kuchyň nedělá kuchyní jenom linka, ale rovněž záleží na tom, jaký dekor k ní zvolíte.  Materiál a způsob jeho provedení totiž může celý design kuchyně náležitě podtrhnout. Zároveň ho lze mnohem snáz vyměnit nebo obměnit v případě, že vám kuchyňská linka ještě slouží, ale už se okoukala. Asi nejznámější materiál na vyplnění mezery mezi horní a spodní částí kuchyňské linky jsou kachličky. Jsou praktické a nabízejí je v mnoha různých podobách. Co ale takhle zkusit jiný materiál než jsou kachličky a proměnit svou kuchyni podle moderních trendů? Podívejte se, co dalšího má praktické využití na kuchyňskou zeď.

 

Vymalujte si kuchyni podle sebe

Velmi jednoduché a přitom efektivní. Akrylátové emulzní barvy si zvládnete aplikovat ve své kuchyni sami podle svého přání. Kvalitní akrylátové barvy jsou odolné vůči oděrkám, snadno se čistí a jsou omyvatelné. Kromě toho propouští páru, takže nedusí zeď tolik jako kachličky. Na zeď se aplikují stejně jako klasické barvy, ovšem tyto jsou během chvilky naprosto suché. Proto můžete svou kuchyni proměnit opravdu během chvíle a případné opotřebení snadno kdykoliv opravit. V nabídce na trhu najdete mnoho odstínů, určitě si nějakou vyberete. Nehledě na skutečnost, že barvou lze potom vymalovat i prostor za jídelními lavicemi, kde by se klasická barva snadno odřela.

S barvou si můžete kuchyni vymalovat podle sebe.

Tapety jsou moderní i v kuchyni

Velmi in je v poslední době tapetování kuchyní. Tapety se snadno aplikují a nabízejí se v rozmanitých dekorech, takže je snadno sladíte i s čalouněným na židlích. To je asi to nejvýhodnější na tomto materiálu. Speciální tapety do kuchyní se dají čistit a do jisté míry i omývat. Jsou odolné proti odření a špíně. Ale na druhou stranu jsou to stále tapety, takže zeď pod nimi tolik nedýchá, a i jejich voděodolnost není úplně stoprocentní. Světlou stránkou věci je, že nejsou zase tak drahé a kdykoliv se dají vyměnit nebo změnit.

 

Dřevo je přirozené, ale nepraktické

Přírodní materiály zažívají velké boom. Jejich využití lze vidět i v trendech kuchyňských linek, ovšem zde opatrně. Dřevo sice vypadá velmi útulně a přirozeně, zároveň je ale hodně citlivé na vlhkost. A té je v kuchyni samozřejmě více než dost. Proto, pokud si za dřevěným materiálem stojíte, si ho nechte aplikovat od odborníka, který správnou instalací prodlouží životnost. Navíc je dobré tento materiál pravidelně ošetřovat nátěrem a zbytečně ho nenamáčet. Což je v kuchyni poměrně problematické, takže si tento materiál ponechte spíše pro jídelní stůl, ten bude v dřevu velmi šik.

Obklopení přírodními materiály je sice velmi hezké, ale v kuchyni se dřevem opatrně.

Vinylové desky pro snadnou údržbu

Zapomeňte na hudební vinylové desky, tyhle desky se totiž dají aplikovat do kuchyňské linky. Jejich nespornou výhodou je udržovatelnost, voděodolnost a dlouhá životnost. Rovněž se dají uzpůsobit přesně podle rozměrů vaší kuchyně. To znamená, že ani atypické rozměry a tvary nepřijdou zkrátka. Prodávají se v mnoha rozmanitých dekorech, ale pokud by se vám žádný nelíbil, lze je udělat na míru. Jsou cenově dostupné a lehce se přidělávají.

 

Kámen jako přírodní skvost kuchyně

Přírodní a přesto praktické. Takové jsou obkladové desky z kamene nebo rovnou přírodní kameny. Kamenné desky zakoupíte v obchodě, přičemž jejich aplikaci zvládne i v určitých případech sami. Přírodní kamenné materiály, jako je například břidlice, mramor, pískovec nebo granit potom určitě nechte spíše na profesionálovi. Obojí materiál je odolný a snadno udržovatelný. Lehce se omyje a vydrží opravdu velmi dlouho. Surové přírodní kousky kamene navíc dodávají interiéru opravdu originální podobu a dalo by se až říct – romantický nádech. Velmi stylově ke kameni vypadají barové židle – tedy pokud na ně máte doma místo.

Kámen je praktický a stylově vypadá.

Zdroje obrázků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *