Nechte své knihy bydlet stylově

Jste jenom příležitostný čtenář nebo patříte mezi exempláře knihomola obecného? V podstatě na tom až tak moc nezáleží, jediný rozdíl spočívá totiž v tom, kolik knih potřebujete do svého domu uložit. Zatímco čtenáři příležitostnému poslouží dost dobře jenom stylově vypadající polička, knihomol bude vyžadovat propracovanější knihovní systém. Samozřejmě ale není nic proti ničemu kombinovat obojí dohromady. To znamená sem dát trochu větší regál, ve kterém nemusí nutně ani spočinout jenom knihy, tam zase poličku, která bude vypadat estetičtěji. Zkrátka a dobře nechte knihy, aby se vám odvděčily prozaičtějším uložením, které potěší nejen vaše oko.

 

Knížkovník se hodí do obýváku i dětského pokoje

Kniha je sama o sobě z přírodních materiálů. Police ze dřeva taky. Ale co takhle tuto kombinaci přenést do trochu jiné úrovně? Originální poličky na knihy ve tvaru stromů sice nenabízejí příliš mnoho prostoru pro ukládání, ale zato vypadají opravdu unikátně. Nástěnná police dokáže ozdobit stěnu a zároveň poskytnout odkládací prostor. Dokonalého efektu stromu dosáhnete umístěním „kmenu“ police na podlahu. Pod pnoucí se větve, které zároveň slouží jako police pro knihy nebo jiné drobnosti, lze umístit posezení s křesílkem. Při čtení si tak budete připadat obklopeni přírodou.

Žebříky nejsou jenom na bylinky

Ačkoliv mnoho žebříkových provedení je určeno především pro stylové ubytování čerstvých bylinek, některé mohou posloužit i jako ubytovna knih. Police pro knihy lze vyrobit z obyčejného přebytečného žebříku nebo si rovnou pořídit nový. Ten potom může být dřevěný nebo také kovový. Záleží jenom na vás, co se vám víc hodí do interiéru. Do těchto žebříků se potom vejde mnohem větší počet knih.

Postavte si vlastní knihovnu

Hitem poslední doby jsou tak zvané modulární nábytkové systémy. To znamená, že si pořídíte několik menších regálů, ze kterých si potom postavíte svou vlastní úložnou stěnu. Je to v podstatě jako puzzle nebo lego. Sami si dáte dohromady takovou knihovnu z jednotlivých policí a regálů, která přesně bude odpovídat vašim potřebám. Velkým plusem těchto modulárních knihoven je jejich rozmanitost. Nejenom, že si ji upravíte podle sebe, ale také ji můžete kdykoliv předělat a proměnit tak interiér. A knížek se do nich vejde opravdu hodně.

Modulární nábytkové stěny jsou velmi oblíbené. Stále je totiž můžete rozšiřovat.

I nábytek rád poslouží pro knihy

Spousta knih a málo místa na další knihovnu nebo polici? Především pro knihomoly představuje malý byt utrpení. Vyřešit to lze elegantně zkombinováním nábytku s úložným prostorem. V ložnici to může být například vyvýšená postel, jejíž bočnice budou sloužit k ukládání knih, nebo čelo či nohy postele s poličkami. V obývacím pokoji lze to samé provést se zadní stěnou pohovky. Samozřejmě i konferenční stolek může mít pod vrchní deskou místo pro knihy. Podobně se vyrábějí i křesílka s úložnými poličkami po stranách. A pokud vám to stále není dost, tak u vysokých skříní lze v horní části bočnic připevnit další police.

 

Vznášející se knížky

V posledních letech jsou velmi oblíbené držáky na knihy, které nejsou prakticky vidět. Knihy potom vypadají, jako kdyby se vznášely. Na tomto principu funguje například designové držící zařízení Sticklebook. Jedná se o lištu se štětinkami, která ses přišroubuje na zeď. Knihy se potom zasouvají mezi jednotlivé štětinky a pevně tak drží ve vzduchu. A lišta potom za knihami není vidět. Podobné neviditelné držáky si můžete udělat i doma. Jednu knihu ale budete muset obětovat, neboť ta se připevní k držáku na zdi a slouží jako police pro knihy nad sebou.

 

Knihy umístěné na držáku vypadají, jakoby se vznášely.
Knihy umístěné na držáku vypadají, jakoby se vznášely.

Zdroje obrázků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *