Jídelní nábytek přizpůsobíte vašim potřebám

Sháníte jídelní nábytek? Vsaďte na špičkové zpracování, prvotřídní kvalitu materiálu a jedinečný vzhled modelů. Vyberte si bytelný jídelní stůl, který jednoduše zkombinujete takřka s jakýmkoliv typem židlí i dalšími doplňky.

stylový nábytek
Na první pohled vidíte všestranně využitelný jídelní nábytek. Ten využijete prvotně ke stolování. Můžete s dětmi na něm hrát nejrůznější deskové i karetní hry, řešit hlavolamy anebo si jenom tak povídat.

Jídelní prostor zkrátka funguje jako důmyslný propojovací element mezi kuchyní a obývákem. Stále však mnoho rodin využívá ke stolování kuchyni. Některé domácnosti už dávno objevily půvab, praktičnost i funkčnost této samostatné místnosti, v níž dominují stylové kusy nábytku.

A co vy, nechtěli byste si vykouzlit útulný a přitom zajímavý jídelní prostor?

Zařizování jídelny určitě nebude pro vás nic složitého. Mnozí z vás se už na to těší a berou to jako velkou výzvu. Ovšem ne každý si tuto vymoženost moderního bydlení může dopřát. Patříte-li k oněm šťastlivcům, jejž nemají nouzi o centimetry čtverečního prostoru, pak si vytvořte osobité a přitom komfortní zákoutí spolu s patřičným jídelním nábytkem. Rozhodně se neobejdete bez vhodného zařízení ve formě jídelního stolu a židlí. Díky němu vnesete do jídelní zóny nejenom určitou míru harmonie, ale také i poklidnou atmosféru a pozitivní energii. V ní se budete rádi scházet s celou rodinou nejenom při pravidelného stolování, tak i při spoustě svátečních okamžiků.

V současnosti máte jedinečnou příležitost si zvolit kvalitní a přitom cenově přijatelný jídelní nábytek dle vašeho vkusu a potřeb. Můžete se poohlédnout po klasice a moderně, taktéž i po romantickém nebo industriálním stylu. Na výběr máte jídelní nábytek se špetkou extravagance či s patřičnou dávkou luxusu.

Střed moderně zařízené místnosti vyplňuje velký jídelní stůl

Prostředí jídelny oživte především krásně vypadajícím jídelním nábytkem. Mnoho z vás vsadí na jistotu a koupí si pevný, stabilní a trvanlivý jídelní stůl z masivu a to v obdélníkovém tvaru. Ten v každém ohledu uspokojí i toho nejnáročnějšího zákazníka. Krom této klasické varianty máte na výběr modely v precizním rozkládacím provedení. K tomuto typu stolu usedne 10 i více osob. Musíte však počítat s tím, že za takový model se speciální povrchovou úpravou přírodních vosků a olejů zaplatíte několik desítek tisíc korun. Můžete si však vybrat z celé řady odstínů od dubu, buku, borovice a třešně přes ořech a olši až po zlatý javor. V bohaté nabídce naleznete dřevěné modely lakované, ve vysokém lesku anebo v matu.

Levněji vás vyjde jídelní nábytek z laminátového MDF materiálu, který vás mile překvapí nejen moderním vzhledem, ale i snadnou údržbou. Tyto kusy nábytku splňují i ty nejpřísnější hygienické a bezpečnostní předpisy. Zpravidla mohou být doplněny o kontrastní detaily v podobě lesklé oceli. Běžně tento nábytek je standardně vybaven čtyřmi tenčími nebo mohutnějšími nožkami. Některé modely stojí na centrální podnoži v atypických konturách, což se dá chápat jako velmi pokroková alternativa jídelního stolu, ke které pravidelně rádi české rodiny zasednou.

Nádherně vypadá varianta stolu se skleněnou horní deskou, jež vyniká hladkými a zaoblenými hranami. Tento skvost z tvrzeného skla si můžete obstarat v mléčně bílé nebo černé barvě. K mání jsou také stoly s klasickou čirou deskou. Chcete-li, aby váš jídelní prostor působil vzdušně a lehce, vsaďte na některý ze skleněných modelů.

Uvedené jídelní stoly si klidně můžete opatřit rovněž v oválném, kruhovém nebo čtvercovém tvaru. Většina modelů má rozložitelný výsuvný díl. Ten je dostupný hned v několika základních velikostech. Existují však i nerozložitelné jídelní stoly.

Jídelní nábytek
Vhodně zvoleným osvětlením dokážete v interiéru významně ovlivnit výsledný požitek z jídla.

Jídelní nábytek – další důležité designové prvky

Židle považujeme zkrátka za součást ústředního kusu jídelního nábytku. Ty by měly poskytnout v prvé řadě svému uživateli určitou míru komfortu při stolování. Dnešní navržené židle jsou jednoduché, lehké, elegantní a moderní. Ve své podstatě jsou vybaveny elegantním opěrákem, pevnou nosnou a pohodlnou sedací částí. K jídelnímu stolu volte správný počet židlí s vysokým ergonomicky tvarovaným opěrákem. Už je jenom na vás, zda si vyberete krásné modely z masivu, jedinečného kusu dřeva nebo z leštěného kovu.

Vedle tohoto druhu jídelního nábytku se neobejdete bez šikovné skříňky, apartní komody nebo poličky. Nábytek do jídelního prostoru můžete sladit do jedné barvy. Zajisté jídelní sestavy v kombinaci bílé a černé, popřípadě světle šedé a černé nevypadají vůbec špatně. Odvážnější z vás si mohou více pohrát s živějšími barvami. Jídelnu můžete ozvláštnit bylinkami v originálním květináči, taktéž i jinými drobnějšími předměty. K tomuto účelu vám mohou posloužit vázičky, fotorámečky na zdi a obrazy.

Vhodně zvoleným osvětlením dokážete v interiéru významně ovlivnit výsledný požitek z jídla. Proto byste měli upírat svoji pozornost vskutku na větší svítidla, která nejlépe tvarově, velikostně a barevně zapadnou do vašeho jídelního prostoru. Nepřehlédnutelné jsou křišťálové lustry, designové závěsné modely na lanku, verze závěsných svítidel na řetězu a nejnovějšími trendy stropní svítidla. Vámi vybraný kousek nechte umístit nad jídelní stůl. Velkým hitem posledních let jsou dvě i více osvětlení, jenž se rozmístí v požadované vzdálenosti vedle sebe.

Zdroje obrázků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *