Jak vybrat originální kid friendly nábytek

Když se domácnost rozroste o dalšího člena rodiny, je nutné jeho potřebám podřídit nejen čas, ale také vybavení. V historii byly děti brány jako malí dospělí. Jejich oblečení, nábytek a chování kopírovalo dospělé jedince, dnes se na ně zaměřuje pozornost různých společností. Při přizpůsobování domácnosti dětem se ale ještě nemusíte dostat do soukolí komerčního stroje, abyste pořídili kvalitní kousky. Protože i když je hezké, že doma máte dítě, neznamená to, že by vaše domácnost přestala být domovem i pro vás. Zkuste se tedy podívat na takzvaný kid friendly nábytek.

 

Dětský nábytek aneb co je kid friendly

Dětský nábytek je určen dětem, dospělácký spíše pro dospělé. A pak je tu takový kompromis v podobě kid-friendly nábytku. Tedy nábytku přátelského k dětem, vhodného pro jejich potřeby, a to při zachování designového vzhledu a funkčnosti i vedle dospěláckých kusů nábytku. Hračky vašich dětí se nemusí povalovat v každé místnosti, nemusíte ani tolik tlačit na pilu s barvami a vzory – protože v jednoduchosti je krása i praktičnost, jak se můžete přesvědčit v tomto článku.

 

Stoleček jako velké plátno

Mnoho z vás si jistě pamatuje dětskou jídelní stoličku, která se přetočením dala proměnit na kreslící stolek s židličkou. Ačkoliv retro je stále v módě, zkuste se podívat po něčem stylovějším. Něčem, jako je menší stolek, který má místo desky přímo určenou plochu na kreslení křídou. Děti velmi rády kreslí a to všude, na všechno a po všem, takže si buďte jisti, že takový stoleček bude využívaný na sto procent.

Nejenom, že se u něho dá jíst, kreslit na klasický papír a hrát s hračkami, samotný stolek se stává plochou určenou k pokreslení. Nehledě na skutečnost, že každý den může být vyzdobený jinak. A nyní si představte ty možnosti, když si pořídíte do svého pokoje konferenční stolek s takovouto povrchovou úpravou. Zaručí, že vaše děti si vydrží vedle vás hrát samy, zatímco s kamarádkou proberete nejnovější trendy nebo s kamarádem porazíte všechny zombie ve videohře.

 

Složte si svou sedačku

Tohle není nábytek určený jenom pro děti, ale také pro hravé dospělé. Skládací nábytek, který můžete různě obměňovat, spojovat, přesouvat a rozkládat dokáže vytvořit v krátké chvíli naprosto originální interiér. Zatímco děti budou nadšené z možností, které jim takový nábytek nabízí pro stavbu jejich bunkrů. Takzvané modulové pohovky najdete za celkem dostupnou cenu například v Ikea. Jednotlivé díly takového nábytku se dají používat samostatně, či je lze různě sestavovat dohromady podle vašich momentálních potřeb. Nebo potřeb vašich dětí.

Vy vidíte sedačku, děti středověký hrad či bunkr. Vyberte si kid friendly sedačku, která umožní obojí.
Vy vidíte sedačku, děti středověký hrad či bunkr. Vyberte si kid friendly sedačku, která umožní obojí.

 

Kid friendly úložné boxy klidně v obývacím pokoji

Děti rády objevují a poznávají, a to nejen svět kolem sebe, ale také svět schovaný ve vašich šuplíkách a skříňkách. Ty potom mohou spolehlivě sloužit jako takové „pastičky na dětské prstíky“. Nedovolte svým malým princeznám, aby si vytvářely své vlastní „borůvkové laky na nehty“ a zamezte tomu pořízením vhodnějšího nábytku pro děti. Ačkoliv je pádným argumentem, že za zavřený šuplík nebo dvířka se snadno schovají i nesrovnané hračky, lze ho snadno vyvrátit kid friendly skříňkami. Jsou otevřené, ale mají zásuvné regály, do kterých rovněž není vidět.

Další možností jsou skříňky jenom s poličkami, na které lze pořídit různě barevné boxy. Budou ladit se zbytkem domácnosti, a přitom budou lahodit i dětskému očku. A v důsledku určitě v takových šuplíkách neskončí jenom dětské hračky, ale také některé vaše cennosti, které zrovna nemáte kam uložit.

 

Pohodlně se posaďte

Všemožné stoličky, sedací vaky a taburety jsou dětem velmi blízké, a to především pro svou velikost, která se blíží té jejich. Kromě toho jsou to ale také zajímavé doplňky do místnosti, které mají ale i svůj praktický účel. Ještě vhodnější je však jeden druh tohoto sedacího kousku a to tzv „pufík“. Pufík je něco na pomezí mezi sedacím vakem a taburetem. Nemá nožičky, ale zároveň si udržuje jistý tvar bonbonu, a proto s ním lze i účelně manipulovat. Především dětské fantazii se meze nekladou. Takže zatímco praktičtí rodiče v nich vidí další kousek nábytku na sezení, pro děti je to základní stavební kámen jejich vlastního hradu. Ale kamenů je přeci vždycky potřeba víc.

Všemožné stoličky, sedací vaky a taburety jsou dětem velmi blízké, a to především pro svou velikost, která se blíží té jejich
Všemožné stoličky, sedací vaky a taburety jsou dětem velmi blízké, a to především pro svou velikost, která se blíží té jejich

 

Zdroje obrázků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *