Luxusní obývák za pár kaček není jen sen

Rádi byste nějak hezky proměnili starý obývací pokoj, ale bohužel finance na nějakou větší rekonstrukci nezbývají? Svůj obývák ale můžete mít jako nový i bez velkých peněz. Existuje spoustu skvělých možností a nápadů, které váš rodinný rozpočet příliš nezatíží. Stačí obměnit nějaké kousky a vybrat či vyrobit stylové doplňky a váš obývací pokoj bude zase jako nový.

Sedací souprava

Asi nejdůležitější je v obývacím pokoji pohovka nebo sedací souprava. Jak je na tom ta vaše? Je už tak špatná, že se musí koupit nová nebo by stačila jen nějaká menší obměna? První možnost je o něco nákladnější, ale dnes již není problém koupit levnou sedací soupravu klidně i do deseti tisíc korun. Levnější možností je nový potah nebo jen pěkná velká deka, kterou přes ni přehodíte. Dají se koupit krásné vzorové deky za pár stovek korun.

Sedací souprava je nejdůležitější součást obýváku.

Doplňky a polštáře

Takový dekorativní polštář dokáže opravdu mnoho. Kupte si více hezky sladěných polštářků, které můžete různě naaranžovat na pohovku. Dokonale změní její vzhled. Vaše posezení bude mnohem pohodlnější a váš domov se stane zároveň útulnějším. K tmavé pohovce vybírejte světlejší doplňky a ke světlé zase tmavší.

Pohodlná křesílka

Dekorativní polštářky můžete dát také na křeslo. Vyberte takové, které hezky ladí svou barvou ke křeslu. Takto vyladěné křesílko si můžete postavit třeba do rohu místnosti a vytvořit si tak hezký koutek pro relaxaci nebo ke čtení vaší oblíbené knížky a kde si v pohodlí vychutnáte svůj šálek čaje či kávy.

Konferenční stolek s nádechem elegance

Nelíbí se vám váš konferenční stolek? Proměňte ho snadno za nový. Zkrátka ho nově natřete barvou. Když máte hotovo, postavte stolek zpátky na své místo. A máte tu levně a rychle nový konferenční stolek. Další velmi oblíbenou a moderní možností jsou stolky z palet, které si můžete vyrobit sami podle svých představ a natřít hezkou barvou.

Konferenční stolek může být jen jednoduchý, a přesto bude hezký.

Levná obývací stěna

Máte doma ještě starou obývací stěnu po babičce? Možná už je načase ji vyměnit. Na trhu jsou k dostání levné obývací stěny za pár tisíc. Pokud se vám nelíbí nebo je pro vás i pár tisíc moc, zkuste to jinak. Postačí vám dvě knihovny, které postavíte ke zdi a necháte mezeru na televizi. Klidně je ještě můžete natřít libovolnou barvou nebo zadní stěnu vytapetovat ladící tapetou. Do knihovny dejte knihy, dekorace, květiny, fotografie, zkrátka vše, co u vás doma nesmí chybět. A pouhý sen o novém obýváku se rázem stane skutečností.

Doplňky doladí celek

Celý vzhled svého nového obývacího pokoje doladíte vhodnými doplňky. Ty jsou nedílnou součástí každého domova. Velmi dobře vypadají knihy na komodě nebo v policích. Celý prostor oživí květiny, fotografie nebo obrazy na stěnách. Krásný vzhled celému prostoru dodají nové závěsy. Ty vybírejte s ohledem na další textilie v místnosti. Vše by mělo společně ladit a nepřebíjet se. Nemusíte se vůbec nijak mírnit a dejte si do svého obývacího pokoje přesně to, co se vám líbí.

Nový lustr

Jestliže vám váš lustr vyhovuje nebo jste kupovali nový nedávno, nemusíte to vůbec řešit. Jestliže byste ale rádi něco stylového a nového, zkuste si vytvořit svůj lustr snů. Kupte si ten nejobyčejnější papírový a přetvořte ho na luxusní. Nalepte na něj peříčka a za pár korun budete mít dokonalý originální kousek do vašeho nového interiéru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *