Kam uložit pohodlně hosty ke spánku v malém bytě?

Kdo má malý byt, nemá obvykle tu možnost, vyčlenit některý pokoj přímo jako pokoj pro hosty. Ovšem asi ke každému čas od času někdo na návštěvu přijede. V dnešním článku jsme pro vás připravili několik rad, kam své hosty uložit i v malém bytě.

Klasická rozkládací sedačka

Velmi časté a asi nejjednodušší řešení je rozkládací sedací souprava. Moderní sedačky nabízí poměrně pohodlné místo na spaní. Pomocí skládacího mechanismu můžete mít ve chvilce k dispozici lůžko pro hosty. Nevýhodou může být nutnost přemístit věci v obývacím pokoji, aby bylo možné sedačku rozložit. Velkou výhodou je naopak to, že nemusíte doma skladovat nic jiného, kde by se mohli hosté vyspat.

Jednoduché skládací postele

Levnou a pohodlnou možností, která je navíc i prostorově úsporná, je varianta skládací matrace. Některé lze vyndat během chvilky z pod postele či ze skříně a rozložit na postel. Některé dokonce vypadají jako taburet nebo křeslo. Máte vlastně takový multifunkční kousek

Nafukovací spaní

Nafukovací matrace by vás mohly překvapit. Kde kdo je odsuzuje, ale je na nich přitom velmi pohodlné spaní. Nafouknout je můžete buď klasicky pumpičkou, ale existuje i pohodlnější varianta, tedy samonafukovací matrace. Ty se pouhým stisknutím tlačítka nafouknou samy. Pohodlné spaní je připravené během několika minut. Matraci navíc využijete i na cestách, třeba v kempu, na festivalech, apod.

Postavte si stan v obýváku

Stanování v obýváku. Zní to bláznivě? Pro někoho možná ano, ale je to velmi hezké a zábavné. Tedy v případě, že k vám přijedou na návštěvu kamarádi. Rodiče asi z takového nápadu až tak nadšení nebudou. Postavte hostům stan uprostřed obývacího pokoje, dejte jim do něj karimatky a pohodlné spacáky nebo deky a kempování u vás doma může začít. Tato varianta je vhodná hlavně tehdy, kdy nedisponujete doma hromadou nábytku, protože do obýváku, kterému vévodí velká luxusní sedací souprava, se stan asi nevejde.

V houpavém ráji

A máme tu ještě jednu možnost. Co kdyby hosté spali ve vzduchu. Možná vás to ani nenapadlo, ale poměrně dobře se dá spát i v houpací síti. Abyste ji mohli pohodlně a bezpečně používat, potřebujete dvě skoby na protilehlých stěnách nebo ve stropě. Když přijde návštěva, zavěsíte jednoduše síť, přidáte polštář a přikrývku a máte hotovo. Jestliže máte prostoru více, existují i sítě na stojanech. Pak byste nepotřebovali skoby ve zdech.

Matrace

Hosté mohou spát i na klasických matracích, které jsou volně položené na zemi. Bude to sice pohodlné spaní, ale nevýhodou takového řešení je to, že ty matrace musíte někde uskladnit, a to v malém bytě bude poměrně problém.

Je to tak, i v úplně malém bytě se vždycky najde místo pro přespání vašich přátel, rodičů či sourozenců. Stačí se jen trochu zamyslet a určitě na něco přijdete.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *