Jak vybrat nejvhodnější matraci pro dítě?

Správná matrace do postele. To je něco, co mnoho lidí podceňuje a přitom je pro kvalitní spánek velmi důležitá. Zejména dětem často vybíráme spíš podle ceny než vhodnosti. A to je špatně. Chránit zdraví svých dětí je důležité a zdravý spánek na kvalitní matraci je toho součástí. Jaká je nejvhodnější matrace pro dítě?

Matrace musí celé páteři i tělu poskytovat dostatečnou podporu. V případě dlouhodobé nekvalitní podpory může dojít ke špatnému vývinu a dítě si do dospělosti přinese mnohé zdravotní problémy. Špatná matrace dětem nedopřeje kvalitní spánek a ani potřebný odpočinek.

Matrace pro nejmenší

Jako první vybíráte matraci do malé dětské postýlky. Na výběr je jich hned několik druhů. Klasické molitanové, které jsou sice levné, ale ne příliš vhodné. Následují takové, které mají v sobě různé příměsi. Zde už záleží na vašich preferencích. Může to být matrace s pohankou, kokosem, apod. Důležité je, aby nebyla příliš měkká.

Větší matrace do větší postele

Jednoho dne vaše dítě vyroste z malé dětské postýlky a přijde čas na pořízení větší postele a tím pádem i větší matrace. To ale neznamená, že může spát na matraci pro dospělé. Ta pro dítě rozhodně vhodná není. Malé dítě má mnohem nižší hmotnost, a také se mu stále ještě vyvíjí páteř.

Jak vybrat nejvhodnější matraci pro dítě?

A která matrace je vhodná? Podívejme se nejdříve na materiál. Ideálním je studená pěna. Pravým opakem se pak stává líná pěna, protože je úplně nevhodná. Ortopedi zároveň doporučují, aby byla spíše tvrdší než měkčí. Stupeň tuhosti 3 nebo 4 z celkových 5 stupňů. Pro malé dítě není vhodná vnitřní či vnější úprava do anatomických zón. Správnou tvrdost zjistíte jednoduše. Ležící dítě musí mít během spánku neustále dobře podepřenou páteř, aby nedocházelo k deformacím. Z praktického hlediska doporučujeme koupit matraci s pratelným potahem. V případě noční nehody, která je u malých dětí běžná, si nebudete zoufalstvím rvát vlasy.

Mladí dospělí

V pubertě a dospívajícím věku už se výběr více přibližuje matracím pro dospělé. Nyní je možná čas ještě na kvalitnější a dražší matraci než předtím. Ta už může vydržet i mnohem déle. V tomto případě je ideální taštičková matrace. Stále je lepší větší tvrdost a není vhodné rozdělení do zón. I starším dětem se ještě páteř stále vyvíjí, tak na to při výběru myslete.

Kvalita od odborníků

Na trhu je spoustu možností a prodejců a výběr někdy nebývá úplně jednoduchý. Nebojte se zeptat a nechte si poradit. Děti tráví v posteli mnohem víc času než dospělí. Proto je správný výběr a pečlivost na místě. Matrace musí být pevná, kvalitní a vhodná pro věk a váhu vašeho dítěte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *