Jak jsme vyzráli na nespavost

Také z duše nesnášíte ten pocit, když na vašem těle spí každý chlup únavou a vaše oči stále těkají po budíku a ne a ne zabrat? Není snad nic horšího. Vlastně je. Moment, když vás o pár hodin později nemilosrdně vyrve ze sna zbraň hromadného ničení zvaná budík. V tu chvíli se musí i z jeptišky zaručeně stát hromadný vrah. A tak abychom nepodporovali Vězeňskou službu v ČR, přestože i tam došly tyhle krásné postele, máme pro vás pár triků na dobrý spánek. Pojďte tedy s námi porazit nespavost.

Základem pro kvalitní odpočinek je pevná postel. Vážně. Představte si tu hrůzu, když se pomaličku propadáte do sna a najednou vás vzbudí vrzavé kvičení vaší vlastní postele. To už prostě zákonitě neusnete. Nejlepší je tedy mít nějaké pevné lůžko, nejlépe s čalouněným čelem, abyste si mohli před spaním přečíst něco pěkného a odreagovat se od každodenního stresu. Pokud ještě máte pořádnou matraci a čerstvě vyvětráno, gratulujeme. Základy pro spánek máte položeny.

Jak to bylo u nás?

Nám se nejvíce asi osvědčila luxusní postel Mars. S přítelem jsme chvíli uvažovali nad vyvýšenou postelí Annabel, ale pak jsme si spočítali, že takový rozdíl v ceně mezi postelí z masivu a čalouněnou manželskou postelí to není. Ve finále jsme zjistili, že náš vysněný pelíšek mají skladem a hned v několika barevných variantách. Nebylo co řešit. Hned druhý den jsme si pro novou postel zajeli a těšili jsme se, jak se konečně vyspíme.

postel Mars

Ale ouha. Zase to nešlo zabrat. Voňavé olejíčky na polštáři, hrnek horké meduňky s medem, ani relaxační hudba nezabíraly. Naopak. Když jsem slyšela, jak přítel hluboce a spokojeně oddechuje a já naštvaně funím nad vypitým čajem, zacpávám si uši před řevem uklidňujícího vřískání ptáků a v myšlenkách tančím kolem kupy hnoje, jen abych tu aroma vůni přebila, pochopila jsem. Tudy cesta nevede. A také že ne. Ráno jsem s krvavýma očima házela budíkem po ložnici na pohyblivý terč, který připomínal mého, dorůžova vyspalého přítele. Jak to, že na něho všechno zabralo a na mě ne? To není fér.

Rodina

 

Nevím, jestli strach o holý život nebo to, že se nechtěl probouzet vedle oživlé mrtvoly s olympijskými kruhy pod očima, přesvědčil mého přítele k činu. Večer, když jsem se vrátila z práce, čekala na mě v posteli nová taštičková matrace (do té chvíle jsem taštičky pouze pekla, v životě by mě nenapadlo, že na nich budu jednou spát) a čerstvě povlečeno. Už to mi připadalo jako sen. Na peřině jsem navíc našla nové pyžamo, teplé froté ponožky, na nočním stolku horké kakao a svíčku a z okna mi do obličeje proudil čerstvý zimní vzduch. Tohle gesto mi přišlo tak kouzelné, že i kdyby to nezabralo, usnu jen kvůli té jeho snaze. Co vám budu vyprávět, zabralo to. 

Závěr

Přátelé, cuká-li vám oko z nevyspání a plní-li se vám hlava vražednými myšlenkami, poslechněte těch to pár rad a vyprovoďte nespavost z ložnice. Je to jednoduché: vyměňte postel, kupte kvalitní matraci, vyvětrejte, dejte si hrneček horkého čaje nebo kakaa, práci nechte za dveřmi bytu, natáhněte fusky a dobrou noc. 

1 komentář: „Jak jsme vyzráli na nespavost

  • 12.1.2017 (15:53)
    Permalink

    Super článek,dost inspirativní ke koupi postele a madrace ☆☆☆☆☆

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *